Typy operacyjnego leczenia częstokroć występujących chorób oczu

Operacje zeza Warszawa. Częstym zabiegiem okulistycznym przeprowadzanym w warszawskich klinikach okulistycznych jest operacja zeza. Zez jest chorobą, która polega na niewłaściwym poruszaniu się gałek ocznych. Za ich nierównoległe ustawienie są odpowiedzialne osłabione mięśnie oczne. Biorąc pod uwagę kierunek odchylenia oka wyróżnić można zez: rozbieżny, zbieżny, skośny, ku górze i ku dołowi. Zez wykrywa się przeważnie u małych dzieci. Jest to bardzo ważne, ponieważ wcześniejsze wykrycie choroby zwiększa szansę na pełne wyleczenie. Do głównych przyczyn zeza należą: czynniki genetyczne, zaburzenia neurologiczne, choroby gałki ocznej, mięśni oka lub nerwów unerwiających te mięśnie.

Korekcja omawianej wady wzroku polega na dobraniu odpowiednich okularów korekcyjnych. Zalecane jest zasłanianie mocniejszego oka, co ma zmusić słabiej widzące oko do wzmożonego wysiłku; ćwiczenia rehabilitacyjne lub operacja. Operacja polega na osłabieniu mięśni po jednej stronie oka, a wzmocnieniu jej po drugiej stronie. U części osób skutkiem operacji jest tylko zmniejszenie kąta zeza. Operacje zeza są wykonywane jedynie w pełnej narkozie.

Operacje zaćmy Poznań. Zaćma, zwana także kataraktą, jest bardzo powszechną chorobą (polecamy wybielanie zębów kraków), gdyż dotyka wielu osób po 70 roku życia. Jej symptomami są zmętnienie i zesztywnienie soczewki. Choroba dotyka częściej palaczy. Może być wrodzona lub dziedziczona, wywołać ją mogą również inne choroby. Rozwijająca się zaćma prowadzi do widzenia za mgłą, zmienia postrzeganie kolorów i powoduje krótkowzroczność. Brak leczenia powoduje ślepotę. Zaćmy nie da się wyleczyć lekami. By ją wyleczyć konieczna jest interwencja chirurgiczna okulisty. W czasie operacji zmętniona soczewka jest usuwana i zastępowana sztuczną soczewką. Klinika okulistyczna Poznań oferuje wyKlinika okulistyczna Poznań (odsyłam do tego serwisu)ulatoryjnym.

Leczenie jaskry Wrocław (sprawdź więcej). Jaskra jest chorobą oczu, która niewykryta może doprowadzić do nieodwracalnej utraty wzroku. Wywoływana jest przez wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Istnieje wiele czynników przyczyniających się do rozwoju schorzenia. Wśród nich wymienić można: podatność genetyczną, kolor skóry (rasę), wiek, budowa gałki ocznej, choroby towarzyszące np. cukrzyca, nadciśnienie krwi oraz niedowzroczność. Choroba przez długie lata przebiega w ukryciu, dlatego bardzo ważne są regularne wizyty u okulisty. Wybór sposobu leczenia jaskry uzależniony jest od typu choroby i poziomu jej zaawansowania. Pierwszymi etapami leczenia są farmakoterapia i zabiegi laserowe. Przy zaawansowanym stadium choroby wymagana jest operacja.