Jak najlepiej założyć przedsiębiorstwo w Niemczech.

Z powodu nadmiernych finansowych obciążeń wielu ludzi z naszego kraju poważnie myśli o założeniu firmy w jednym z innych krajów. W związku z tym że od 2004 roku Polska należy do Unii Europejskiej, to nie ma żadnych prawnych przeciwwskazań, aby nie zrobić tego. Do najbardziej popularnych miejsc na założenie firmy poza granicami Polski zaliczane są Niemcy, będące także naszym sąsiadem z zachodu.

Jednak jak wszystkie tego typu decyzje, także ta niesie za sobą pewne konsekwencje. Zakładając firmę w innym kraju liczyć się trzeba z zupełnie odmiennymi zasadami, jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, a także dobrym poznaniem innych przepisów fiskalnych i prawnych. Na otworzenie niemieckiej firmy często decydują się osoby, które tam już od dłuższego czasu pracują, i po prostu w pewnym momencie zdecydowały się one na rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Osoby tego typu mają dużo prościej, gdyż przeważnie znają język, umieją odnaleźć się w lokalnych zwyczajach i realiach, a także często posiadają już określoną grupę potencjalnych odbiorców, z którymi mogliby zacząć współpracę.

niemcy

Autor: Jose Monsalve 2
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będzie chodzić o formalności, to niemieckie prawo jest dużo bardziej przyjazne dla początkującego biznesmena od naszego. Co prawda pewne rzeczy, takie jak wysłanie wniosku, uzyskanie numeru NIP czy założenie firmowego konta trzeba przejść tak samo jak u nas, lecz cała reszta znaczenie się różni. Przede wszystkim w Niemczech nie ma zusu, więc każdemu przedsiębiorcy pozostaje całkiem spora suma w kieszeni przez cały rok.

Pragniemy zachęcić Cię do przejrzenia naszego rzetelnego artykułu. Naciśnij łącze tutaj (www.adwokat-wroclaw.com.pl/) i przenieś się do następnej witryny.

Kwota wolna od podatku jest 10 razy większa, znacznie bardziej przyjazne są również podatkowe progi. To wszystko powoduje, że ktoś ruszający ze swoją firmą może się skupić na zdobywaniu zleceń i klientów, a nie opłacaniu od samego początku danin. A że Niemcy należą także do Unii Europejskiej, to nie powinno być żadnego problemu aby swoje usługi świadczyć także dla kontrahentów z sąsiednich krajów. Często chcąc rozpocząć współpracę usługową lub handlową z nimi będzie potrzebny wyciąg z rejestru, ale w zasadzie jest to formalnością i nie powinno być z tym żadnych kłopotów.