Najciekawsze terapie naturalne

Medycyna naturalna ciągle cieszy się w naszym kraju niemalejącym zainteresowaniem. Wybór jest naprawdę szeroki, dosłownie wszędzie znajdziemy gabinet lub placówkę medycyny niekonwencjonalnej. Tego rodzaju zabiegi też są oferowane w klasycznych gabinetach odnowy biologicznej. W tym tekście przyjrzymy się podstawowym odmianom terapii alternatywnych.

Kobieta

Autor: plethr
Źródło: http://sxc.hu

Medycyna niekonwencjonalna, nazywana komplementarną lub paramedycyną, posiada wieloletnią tradycję i tworzyła się w wielu państwach. Z Dalekiego Wschodu przyszły do nas akupresura i akupunktura. Z Francji za to aromaterapia, czyli poprawianie zdrowia aromatami oraz koloroterapia, czyli wykorzystywanie kojących właściwości barw. Dzięki Niemcom narodziła się hipnoterapia, polegająca na wprowadzaniu pacjenta w trans hipnotyczny i kształtowaniu jego osobowości.

Mocno rozwiniętą odmianą medycyny niekonwencjonalnej jest bioenergoterapia. W tym przypadku kurujące właściwości posiada osoba, rodzaj uzdrowiciela. Bioenergoterapeuta swoją energią kształtuje aury chorego, tym sposobem lecząc go z zaburzeń fizycznych i umysłowych. Metoda ta bazuje na założeniu, że sfera fizyczna i duchowa przenikają się wzajemnie i są mocno od siebie uzależnione. W naszym kraju istnieją cechy bioenergoterapeutów, przyznające dyplomy i pozwolenia, więc warto przed wizytą upewnić się, że wybieramy licencjonowanego uzdrowiciela.

Najciekawszą dziedziną terapii alternatywnych jest bez dwóch zdań arteterapia. Jak nazwa wskazuje, leczniczą moc ma tu mieć sztuka, a właściwie uprawianie jej. Najprościej mówiąc, w czasie sesji arteterapii człowiek ma wydobyć z głębi siebie tłumione uczucia, strachy, obawy, nastroje, by przełożyć je na tworzone dzieło. Nie trzeba mieć jakiegokolwiek talentu artystycznego, by wyrazić siebie.

Jeżeli ten wpis Cię zaciekawił, to też ta optymalna strona www (https://herina.com/program/dla-niej/lagodna-miesiaczka/) będzie dla Ciebie równie atrakcyjna więc wejdź na nią.

To właśnie autoekspresja jest w leczeniu najważniejsza.

Z Indii przybyła do nas joga, mocno lubiana zwłaszcza wśród middle-class. Jak wiele nabytków z Orientu, joga skupia w sobie sferę duchową z fizyczną. Zestawy ćwiczeń mają tu uczestniczyć w zdobywaniu wewnętrznego rozwoju i jednocześnie polepszać zdrowie. Jeśli przekonuje cię joga Warszawa jest miejscem, gdzie znajduje się najwięcej placówek z najbardziej znanymi joginami.