W jaki sposób zrobić dziecięcy pokój?

Pokoje naszych milusińskich to miejsca szczególne – ich przystań, w której mogą skryć się przed całym światem, zanurzyć w świat fantazji i czuć się naprawdę bezpiecznie. Powinny uspokajać i wyciszać, a jednocześnie zachęcać do harców i pobudzać wyobraźnię. To tutaj wydzielona jest strefa do odpoczynku, kącik do nauki i przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

Postarajmy się, aby była to przestrzeń przyjazna i estetyczna – taka, do której dzieci będą z uśmiechem na twarzy wracały. W sferze urządzania pokoju dziecięcego zasadniczą kwestią okazuje się to, aby akcesoria dla dzieci były odpowiednio wygodne. To znaczy, że powinny być one skrupulatnie dopasowane do potrzeb oraz preferencji, a tym samym także i wieku maluchów.

Podoba Ci się tego rodzaju wpis? Jeżeli tak, to nim wyłączysz komputer, kliknij najpierw tutaj – ta witryna także z pewnością wpadnie Ci w oko.

A co z dodatkami?

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wbrew temu co mogłoby się wydawać, w otoczeniu maluchów bardzo ważna jest równowaga. Bezustanny lęk rodziców przed pustą przestrzenią jest nieuzasadniony. Minimalizm może bowiem pobudzać wyobraźnię, więc zrezygnujmy z pstrokacizny i tysiąca podobizn bohaterów z kreskówek. Niestety, znaczna część pokoi dziecięcych jest zbyt mocno „przystrojona”. Są przeładowane przez co przywodzą na myśl sklepy z zabawkami, a to wprowadza niepotrzebny chaos. Wszystko to niepotrzebnie rozprasza i nie pomaga w odpoczynku.

Przestrzeń, stworzona z myślą o najmłodszych, powinna być przyjemna i wesoła. Być miejscem, z którego czerpie energię, radość i równowagę. Miejscem ekscytującym i pobudzającym wyobraźnię. Powinna to być przestrzeń, która działa kojąco.

pokój dziecięcy

Autor: PARA
Źródło: PARA
Wybierzmy jasne, pastelowe barwy. Pozwólmy sobie na kolory w postaci dodatków, np. dywanu i obrazków. Fototapety dla dzieci wprowadzą harmonię oraz miły i ciepły klimat.

Sprawdź, co znajduje się w najnowszej ofercie (https://visaandwork.com/praca-w-polsce-dla-obcokrajowcow/). Te materiały też z pewnością okażą się dla Ciebie zajmujące, gdyż przedstawiają podobną tematykę.

Są w stanie pokazać zainteresowania malucha i przeniosą go w świat fantazji. Jeśli szukamy obrazu, którego rolą jest dopełnienie całej stylizacji, wpiszmy w przeglądarce frazę: obrazki do pokoju dziecięcego. Zaskoczy nas ich bogata tematyka oraz ciekawa kolorystyka.

Przeznaczone specjalnie dla dzieci obrazy sprawią, iż dziecięcy pokój stanie się lekki i przytulny, zaś zastosowanie naturalnych materiałów (drewno) dodatkowo je ociepli. Miejmy na uwadze, że to czym otaczamy nasze dziecko, kształtuje jego poczucie estetyki.