W jaki sposób oświetlić przedpokój?

Przedpokój jest zwykle postrzegany głównie jako pomieszczenie, które ma być praktyczne. To dobrze, bo faktycznie pełni ważną rolę w domu. Tyle że dobrze jest mieć na uwadze, że wnętrze to powinno się także dobrze przedstawiać. Co to znaczy dobra prezencja w odniesieniu do tego wnętrza? Na pewno przyda się odpowiednie doświetlenie. Lampy do przedpokoju powinny przypominać te, które można spotkać w Twoim salonie i może w pozostałych pokojach. Z jakiego powodu właśnie tak powinno być? Ponieważ przedpokój, jak sama nazwa wskazuje, jest wnętrzem, które musi wprowadzać w klimat całego wnętrza. Również z wizualnego punktu widzenia.

przedpokój

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Poza tym przyda się także co najmniej pojedyncza mocniejsza lampa, dzięki której da się bez problemu korzystać z przedpokoju – dowiedz się więcej. Ostatecznie to tu wkładasz obuwie, płaszcz, czasem dobierasz też elementy dekoracyjne odzieży. Musisz mieć dobrą widoczność. Dobre rozświetlenie przyda się też dla odwiedzających, którzy nie mają tak dobrego rozeznania odnośnie Twojego przedpokoju tak jak Ty. Z pewnością nie chcą się uderzać o elementy wyposażenia w słabo oświetlony pokoju.
Do rozjaśnienia potrzebne będzie też duże lustro (odwiedź stronę) do przedpokoju. Chociaż nie generuje własnego światła, to doskonale rozprowadza to tworzone przez żarówki. Dowolne zwierciadło we wnętrzu to niemal jak dodatkowa lampka. Lustro – odsyłam do tego serwisu – ponadto pasuje idealnie we wnętrzu niedużych pokoi. Dlaczego? Jako że świetnie wizualnie powiększa

lustro

Autor: Henry Hemming
Źródło: http://www.flickr.com

wnętrze.

Pod tym względem działa nawet skuteczniej aniżeli biel jako kolor w aranżacji. No i rzecz jasna zwierciadło w przedpokoju ma istotną rolę praktyczną. Można dokonać ostatnich poprawek, przejrzeć się czy wszystko jest na swoim miejscu. Taką samą zaletę zauważą Twoi goście. Jeśli nie dasz rady wygospodarować miejsca na osobne zwierciadło, dobrze jest kupić mebel wielofunkcyjny.