Ekologiczne kontra tzw. pampersy, czyli parę zdań o pieluchowaniu

Wybór pieluszek to zagadka dla każdego świeżo upieczonego rodzica. W chwili obecnej na sklepowych półkach znajdziemy wiele rodzajów pieluch, z których każda mama zdecyduje się na odpowiedni model dla jej pociechy. Między nimi zobaczymy zarówno te, które zakładały nam nasze mamy, (czyli flanelowe, frotowe), alternatywę dla popularnych jednorazówek: pieluszki EKO jednorazowe – nieuczulające, ulegające biodegradacji pieluchy ekologiczne oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania.

pieluchy dla maluchów

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com
Pieluszki tzw składane, np. tetrowe są bawełniane, a więc z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry noworodka i jeżeli często się je zmienia, są bezpieczne i nie powodują alergii.

Czyżby komentarze z www (http://lomza.centrumdemed.pl/demed/stomatolog/) były o tyle interesujące, że masz chęć napisać własny? Zachęcamy Cię gorąco. Będzie to dla nas ogromna pomoc.

W krótkim czasie schną. Do takich pieluch dobrze jest dokupić tzw. otulacz, który działa jako dodatkowe zabezpieczenie przed przemoczeniem. Do zdecydowanych zalet takich pieluch można uznać fakt, iż powstały w części lub w całości z naturalnych, nie powodujących alergii materiałów. Do wad – konieczność prania i czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

W krótkim czasie po urodzeniu dziecka kobiece ciało jest dalekie od ideału. Minie jeszcze trochę czasu, zanim odzyskamy dawną sylwetkę, jednak na niedużą dawkę sportu, np. wizytę na basenie możemy sobie pozwolić już parę tygodni po porodzie. Z jakiej przyczyny nie powiązać przyjemnego z pożytecznym i nie dać się na basen razem z maluszkiem?

niemowlę

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Na basen lekarze pozwalają zabrać już 2-miesięczne niemowlę, które nie choruje, prawidłowo się rozwija i pewnie unosi oraz trzyma główkę. Dla tak małych dzieci pływalnie wymagają zakładania pieluch. Pieluszki na basen, dzięki unikalnemu wkładowi chłonącemu nie nabierają wody, zaś ich niezwykła budowa oraz specjalne materiały dają skuteczną ochronę podczas zabaw (pieluszki na basen dla niemowląt). Higienę i wygodę dadzą milusińskim wyprofilowane wykończenia uniemożliwiające przeciekanie.
Reasumując: w wielu przypadkach popularne pieluchy jednorazowe spełnią swe zadanie znakomicie – zużytą pieluchę zwyczajnie się wyrzuca (eko pieluchy jednorazowe).

Jeżeli jesteś zdania, że opisywany tutaj artykuł posiada niezwykle ciekawe dane, to kliknij na pełen opis, który też Cię wciągnie kompletnie.

Lecz, jeżeli zorientujemy się, takie pieluchy uczulają nasze dziecko a także kiedy jesteśmy zapalonymi ekologami, najlepsze będą pieluchy tetrowe lub ekologiczne.