Urozmaicenie malowania – postaw na dowolne szablony malarskie

W malowaniu zwykle ograniczamy się do jednej góra dwóch barw, więcej powodowałoby co najmniej dziwne odczucie. Wielobarwne wnętrza utożsamiamy przede wszystkim z fototapetami. Urozmaicenie pokoju zyskamy nie tylko dzięki klejonym, wybranym wcześniej tapetom.

malowanie ścian

Autor: www.przyklejka.pro
Źródło: www.przyklejka.pro
Specjalnie dla zwolenników indywidualnych, wyróżniających się czterech ścian jest taka opcja jak szablony do ścian. Wybierając szablony dobrze jak dysponujemy istniejącym już zapleczem – czyli pomalowaną ścianą, która będzie stanowiła odniesienie tła. Co to jest ów szablon? To po prostu pokaźna, wymagająca wyrysowania naklejka, którą przytwierdza się mocno do ściany. Różni się od fototapety tym, że nie jest dziełem gotowym niewiele w niej można zmienić, szablony malarskie wymagają własnego zmysłu wykończeniowego i dopasowania do warunków pomieszczenia (więcej: ). Odmienne naklejki zafundujemy sobie do kuchni, inne do salonu, jeszcze inne do pokoju dla małych dzieci. W modzie jest szczególnie ten ostatni kierunek – dzieciaki odczuwają większe emocje przebywając w oklejonym pomieszczeniu. Taki pokoik z tapetami i naklejkami tworzy wyjątkowy mikroklimat i pozwala w bajkowy sposób przeżywać kolejne godziny.

Szablony malarskie są dowolne: od małych naklejek, wizji krajobrazowych (drzewa, zwierzęta), po abstrakcyjne figury (paski, okręgi, prostokąty). Są to raczej urozmaicenia w jednym lub dwóch kolorach, więcej odcieni zwyczajnie biłoby po oczach.

malowane dekoracje

Autor: PRAKTIKER
Źródło: PRAKTIKER

Inaczej u naszych pociech – tutaj można postawić na kilka mniejszych naklejek, w tym ulubionych postaci animowanych. Na tle błękitnej lub fioletowej ściany szablony będą prezentować się fantastycznie. Żeby nie polegać na niepewnym guście artystycznym można skorzystać z gotowych uprzednio szablonów naklejek, które są nam proponowane. Podobnie z montażem – klejenie zostawmy specjalistom, którym zrobią pomiar pokoju i nie zniweczą naszej wizji krzywym klejeniem.Kwestie estetyki dla starszych i celebracja emocji dla dzieci, to jedno. Drugi to rzeczywista oszczędność finansowa. Decydując się na szablony do ścian, zauważmy, że większość środków… włożyliśmy w malowanie (zobacz dekoracyjne malowanie ścian) ścian. W zależności od rodzaju i skomplimalowanie (strona tutaj)aklejki ich koszt waha się od kilkunastu do stu złotych. W większych naklejkach cena przekracza sto złotych.