Jak przyszłe mamy przygotowują się do pełnienia obowiązków rodzicielskich, w tym opieki nad noworodkiem

Bycie mamą nie bywa prostym zadaniem, zwłaszcza dla pań, które spodziewają się pierwszego potomka. Na szczęście w dzisiejszych czasach są w stanie liczyć nie tylko na fachową radę od szwagierek, ale również od doświadczonych pielęgniarek środowiskowych. A zdarzają się i takie dwudziestolatki, które wolą czytanie odpowiedniej, czyli specjalistycznej prasy.

popularna strona

Autor: iStock
Źródło: iStock
Jeżeli natomiast chodzi o wyprawkę dla niedoszłej mamy i nienarodzonego jeszcze krasnala, to bardzo dużo będą miały do zasugerowania ekspedientki zatrudnione w sklepach z akcesoriami niemowlęcymi. A jeśli dodatkowo rozejrzymy się po internecie, to niemalże od razu stwierdzimy, że produkty proponowane małym dzieciom są tak samo liczne, jak te przeznaczone dla młodych matek.

Jednym z obligatoryjnych, a zarazem podstawowych urządzeń są laktatory (odwiedź witrynę). Służą one do odsysania matczynego pokarmu, które potem jest magazynowane aż do pory karmienia. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne w sytuacji, gdy młoda mamusia bywa zmuszona wyjść z domu na kilka ładnych godzin. Żeby w międzyczasie maluch nie głodował, zostawia dla niego w lodówce swój pokarm. Niewielka butelka staje się czasami przyczyną rodzinnych nieporozumień. Z pewnością każdy słyszał o roztargnionym tacie, który przez przypadek i przez pomyłkę do kawy wlał mleko odłożone dla malucha.

niemowlak

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne laktatory z grubsza możemy podzielić na dwa podstawowe zbiory: te uruchamiane ręcznie i te na prąd. Producenci obydwu tych modeli dbają o to, aby oferowany przez nich towar był bezpieczny dla matki i jej niemowlęcia. A dodatkowo stawiają na wygodę użytkowania, co nie bywa bez znaczenia szczególnie dla tych mniej zorientowanych w temacie użytkowniczek. Ważny jest również intuicyjny montaż poszczególnych elementów, bo nie zawsze posiadamy wystarczająco wiele czasu na zastanawiania.

Podczas sprawunków warto dokładnie wszystko skontrolować. Najkorzystniej wybierać modele znanych i docenianych marek. Ekspedienci, a w niektórych przypadkach także farmaceuci, doradzają, żeby kupić laktator avent. Jak zapewnia producent jest on stuprocentowo bezpieczny i bardzo skuteczny. Pozwala odciągnąć mleko w całości, nawet jeżeli mama będzie go używać w pozycji siedzącej. Laktatory bywają również wyposażane w specjalne nakładki masujące i dzięki takiemu rozwiązaniu omawiana czynność staje się przyjemna. Nic zatem dziwnego, że takie urządzenie pomalutku staje się obowiązkowym punktem na liście zakupów każdej młodej mamy