Meble w sklepie jako wsparcie sukcesu marketingowego oraz produkt

Nie tylko z piarowego punktu widzenia, schludność i przejrzystość układu między regałami sklepowymi spełnia istotną rolę. Poza najistotniejszym czynnikiem jakim bez wątpienia jest okazjonalna cena, zwracamy uwagę na przestrzeń pomiędzy działami, ustawienie cen (czy są one poprawne, a nie zawyżone), zdecydowanie wybierzemy produkty z czystych półek i mebli sklepowych.

Niemałą rolę spełniają firmy czyszczące i serwisanci, wynajęci przez firmę- korporację. Kierownicy zwracają na każdej zmianie szczególną uwagę na porządek we wszystkich segmentach, od owoców i warzyw przez napoje gazowane po pieczywo. To ostatnie w dużych sklepach z reguły dysponuje własną piekarnią zaopatrującą pobliskie regały na pieczywo w najświeższe chleby, bułki z dodatkami

Stoiska na unikalne alkohole albo też napoje gazowane w ekstra promocji spotykane są często przy kasach lub stoiskach przy wejściu. Są z tektury lub metalu, mają odróżniać się na tle wielkich półek, kusząc klienta promocyjnymi wykrzyknikami, przekreślonymi cenami, podświetleniami… Na przykłady regałów alkoholowych.

Bodźcem który sprawia że klienci kupują więcej zakupów jest zapewne wystawianie akwariów z wypakowaną żywnością, przyprawami, słodyczami itp. Potentaci jak Real, Tesco czy Leclerc organizują trwałe lub okresowe stanowiska o długości kilkunastu metrów, na których rozmieszcza się meble sklepowe. Nie są to specjalne konstrukcje, liczy się w nich uniwersalność, która to pozwala zwiększać sprzedaż przy dużym popycie.Meble sklepowe to również działy ze sprzętem AGD i RTV. Przykłady tego typu mebli na Telewizora czy słuchawek z mikrofonem z pewnością nie postawimy na pojemnych regałach spożywczych czy alkoholowych. Duże sklepy spożywcze biorą przykład z sieciówek sprzedających tylko i wyłącznie sprzęt (RTV Euro AGD, Media Expert).

Meble sklepowe jako produkt rzadko spotyka się w supermarketach, aczkolwiek można spotkać w nich od czasu do czasu ciekawe promocje na pomniejsze regały na 2-3 półki, stojaki na płyty CD, czy niewielkie stoliki. Zazwyczaj takim meblom daleko do pochodnych z firmowych hurtowni meblowych, no ale w przypadku niewielkich regałów ryzyko zakupu niewypału nie jest duże. Trafiony zakup może stać się na lata przykładem dobrej i oszczędnej inwestycji.