Interesujące sposoby na spędzanie ferii dla młodzieży – kolonie jeździeckie

Wielu młodych ludzi interesuje się końmi. Takie pasje z dzieciństwa powinno się pielęgnować, gdyż w przyszłości istnieje możliwość przerodzenia się w cudowną pracę. Młodzież kocha konie przede wszystkim za ich siłę i dostojny wygląd oraz godziny jakie mogą spędzić jeżdżąc. Konie to nie jedynie jazda na nich, to również pielęgnacja. Prócz rozrywki, dzieci uczą się więc także odpowiedzialności. Dlatego też, żeby pomóc dziecku w rozwijaniu hobby, naprawdę warto wyjechać na kolonie jeździeckie. Dzieci z pewnością wspaniale spędzą na nich czas.

jeździectwo

Autor: Jack_IOM
Źródło: http://www.flickr.com
Zapisy na tego rodzaju kolonie jest rozpoczynany odpowiednio wcześniej, więc należy sprawdzać witryny internetowe, gdyż wpisanie się z dnia na dzień jest niemalże niemożliwe. Powinno się mieć świadomość, że takie obozy nie są przeznaczone jedynie dla dzieci, które świetnie jeżdżą na koniach. Wiele kolonii posiada także w ofercie kompleksową naukę jazdy. W dodatku prócz tego na dzieci czeka mnóstwo innych atrakcji, na przykład na niektórych obozach organizowane są zajęcia taneczne, gry zespołowe czy wszelkiego rodzaju sporty. Obozy są bardzo aktywne. Poza tym niektóre kolonie jeździeckie mają w ofercie także wiele innych odpowiedzialnych zadań poza jeździectwem –

Często uczestnik na czas obozu otrzymuje własnego konia, którego powinien pielęgnować. Może nawet przeprowadzić drobne zabiegi weterynaryjne, oczywiście wszystko dzieje się pod okiem fachowców, gdyż bezpieczeństwo i zdrowie dzieci jest najbardziej istotne. Dzieci mogą również brać udział w wykładach teoretycznych, które są niezmiernie potrzebne. Dzieci powiększają swoją wiedzę, dzięki czemu mogą jeszcze lepiej opiekować się końmi. Jeżeli kolonia zorganizowana jest nad wodą, dużą atrakcją jest

jeździectwo

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

na pewno pławienie koni, czyli wchodzenie na koniu (zweryfikuj hipoterapia cennik na stronie www.stajniaiskra.pl!) do wody. Kolonie jeździeckie organizowane są w całej Polsce, dlatego też bez problemu każdy odnajdzie miejsce odpowiednie dla siebie, zarówno w stolicy, jak i nad morzem lub na Śląsku.

Kolonie to wspaniała przygoda dla młodzieży. Uczą się odpowiedzialności, prócz tego stają się samodzielni. Pielęgnowanie koni rozwija ich wrażliwość. Poza tym znajomości i przyjaźnie z kolonii mogą przetrwać lata, a wspólna pasja zdecydowanie sprawi, że więź będzie niezwykle silna. Taka kolonia to ogromnie dużo wspomnień, które zostaną w uczestnikach na zawsze. Zdobyta wiedza i doświadczenie będzie bezcenna. Dlatego też mamy taką możliwość, naprawdę należy wysłać swoje dzieci na taką kolonię. Z pewnością będzie bardzo wdzięczny i zdecydowanie wróci na obóz w przyszłości. Szczęście dziecka jest najważniejsze.