Dowiedz się, w jaki sposób urządzić łazienkę, tak aby zachwycała Cię przez długie lata

Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Gorące kąpiele regenerują Twoje ciało, a codzienna toaleta sprawia, ze czujesz się młodo i świeżo. Co musimy zrobić,by chwile spędzone w naszej łazience były jeszcze bardziej przyjemne i dostarczały nam samych miłych wrażeń?

Płytki łazienkowe

Płytki łazienkowe to podstawa przepięknej łazienki. W jaki sposób wybierzesz idealne kafle? Po pierwsze należy dopasować płytki łazienkowe do metrażu naszego pomieszczenia+ (poznaj tutaj). W wyborze kafli niebywale ważny jest też rodzaj mebli, które zastosujemy w łazience i styl wnętrza. Przykładowo w klasycznej łazience powinny dominować stonowane barwy i wzory. Dobór takich rozwiązań, sprawi, że nasza łazienka będzie nie tylko klimatyczna, ale i ponadczasowa. Najlepiej sprawdzą się płytki łazienkowe w naturalnych barwach: najlepsze okażą się ciepłe brązy i beże, a także wszelkie odcienie szarości.

Zaintrygowały Cię informacje zaprezentowane w tym opisie? Jeśli tak, to bezpośrednio z tego źródła można przejść do bardziej precyzyjnych danych, które znajdują się w linku pod spodem.

Jeśli nie chcemy użyć drewna w łazience, które znakomicie harmonizowałoby z klasycznym stylem wnętrza, możemy zakupić płytki łazienkowe, które naśladują słoje określonych rodzajów drewna.

Motyw przewodni

Nowoczesna łazienka
Niezmiernie istotny jest wybór podstawowego wzoru płytek. Przykładowo nie możemy łączyć motywów kwiecistych z motywami kół, trójkątów, czy innych figur geometrycznych. Należy wybrać jeden wzór przewodni i konsekwentnie go stosować. W innym wypadku nasza łazienka straci swój wyjątkowy styl. Ponadto mieszanina wzorów wprowadzi niepożądany chaos. W małych pomieszczeniach znakomicie sprawdzą się większe kafle. Z jakiego powodu? Z tego względu, że zarówno podłogi jak i ściany nie będą poprzecinane fugami. Taki zabieg powiększy wizualnie każdą niewielką łazienkę. Co jeszcze możemy zrobić, by nasza łazienka wydawała się większa? Kolejny patent, który sprawdzi się w niedużych pomieszczeniach to wąskie, prostokątne pytki. Takie kafle w połączeniu ze sporymi lustrami, powiększą optycznie łazienkę. Pamiętajmy: małe łazienki lubią jasne barwy.

Płytki rektyfikowane a płytki kalibrowane

łazienka

Autor: d.neuman
Źródło: http://www.flickr.com
Warto mieć świadomość, że w sklepach możemy kupić płytki rektyfikowane i kalibrowane. To, jakie kafle wybierzemy, jest uzależnione od naszych wymagań. Płytki rektyfikowane posiadają ostre krawędzie i w związku z tym są znacznie bardziej nowoczesne+ dowiedz się więcej tutaj. Tradycyjne kafle kalibrowane posiadają zaokrąglone krawędzie. Dodatkowo rektyfikowane kafle podlegają dodatkowej obróbce i są droższe.

Wybierz kafle wysokiej jakości

W momencie gdy planujemy kupić płytki łazienkowe, musimy pamiętać, iż muszą być one odporne na środki chemiczne i łatwe w utrzymaniu. Bardzo istotne jest to, by przed montażem zastosować izolację przeciwwilgociową, która zabezpieczy naszą łazienkę przed nadmierną wilgocią.

Jeżeli chcesz mieć fantastyczną łazienkę musisz kierować się powyższymi zasadami, a przekonasz się, że szybko osiągniesz swój cel. Idealna łazienka (polecane drzwi prysznicowe) – to łatwiejsze niż myślisz!