Stoliki szklane – sposób na stylowe aranżacje pomieszczeń

Stolik to niesłychanie praktyczny mebel, który ma mnóstwo funkcji i może spełniać rozmaite role w niemal każdego rodzaju pomieszczeniu – zaczynając od salonu, przez sypialnię, taras, korytarz, pokój gościnny, a kończąc na kuchni. Poszukując doskonałego stolika, warto zwrócić uwagę na stoliki ze szkła. Możemy wybierać spośród modeli jedynie ze szklanym blatem lub postawić na w całości szklane propozycje.

Szklany stolik, stolik ze szkła
Stolik to podstawowy mebel w każdym domu. Zazwyczaj kupowany jest do salonu. To wokół tego mebla często koncentruje się wiele codziennych spraw. Dlaczego stoliki szklane spotykają się z uznaniem wielu projektantów? Stoliki szklane to wysublimowane i uniwersalne w swoim stylu meble, rewelacyjne do pomieszczeń zaaranżowanych zgodnie z bieżącymi trendami wnętrzarskimi. Ze szkła może być wykonany jedynie blat lub cała jego konstrukcja. Ich zazwyczaj niewielki rozmiar pozwala praktyczność przy jednoczesnej oszczędności miejsca. Przezroczysty materiał sprawia, że reszta aranżacji wydaje się lżejsza, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich wnętrz – polecamy.

Szkło to niezwykle plastyczne tworzywo, w którym kryje się duży potencjał. Z uwagi na codzienne użytkowanie stolików, szczególną wagę należy przywiązać do solidności i trwałości komponentów, oraz zastosowaniu dodatkowych udogodnień. Stoliki szklane oferowane są w różnorodnych formach, kształtach i wzorach. Projekty (polecamy EWELINA PAŁAJSKA ARCHITEKT WNĘTRZ) mogą być wyposażone w dodatkowe, praktyczne półki i szuflady. Wybierając określony model możemy sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej funkcjonalne, przytulne lub ekstrawaganckie.

Bogaty wybór modeli i uniwersalne zastosowanie tego rodzaju mebli oferuje sporo możliwości aranżacyjnych, w różnych wnętrzach i stylistyce. Szkło używane do produkcji stolików znakomicie prezentuje się zarówno w aranżacji skandynawskiej, glamour, nowoczesnej oraz klasycznej. Wybierając stoliki szklane, warto zadbać o odpowiednie dodatki.

Tego rodzaju mebel doskonale komponuje się z kryształowymi lampami, złotymi lub srebrnymi świecznikami, lustrami i ramkami na zdjęcia. Takie dodatki odbiją światła od przezroczystej powierzchni i napełnią pomieszczenie zniewalającym blaskiem! Stoliki szklane w wysmakowany sposób definiują charakter wnętrza i uwydatniają jego zalety.