Dzięki poradom radcy dowiemy się, gdzie udawać się w chwili, gdy mamy plany założyć własną działalność

Zakładanie spółek na terenie Polski wymaga dopełnienia bardzo wielu wymagań formalnych, których załatwienie zabiera wiele czasu. W przypadku na przykład spółki cywilnej istotne jest pamiętanie o wielu elementach.

Przepisy w Polsce są pod tym względem bardzo restrykcyjne i nie rodzą pola do różnego rodzaju nadużyć. Każda umowa cywilna musi posiadać takie dane, jak wzmianka o wspólnikach, precyzyjna data podpisania umowy, okres działania spółki jak również elementy wyjaśniające, w jaki sposób zarobek będzie dzielony. Wspólnikami w tegoż typu spółce nie muszą być wyłącznie podmioty fizyczne. Również spółki mogą zawierać takie porozumienia.

prawo

Źródło: www.morguefile.com

Radca prawny na terenie Katowic jest osobą, która fachowo doradzi nam w najważniejszych kwestiach, które tyczą się spółek cywilnych. Dzięki jego poradom dowiemy się, gdzie pójść w chwili, gdy mamy plany założyć własną działalność gospodarczą. Wizyta w Urzędzie Miasta bądź Urzędzie Gminy jest w tym przypadku obowiązkiem. Wymagane jest dodanie naszej spółki do ewidencji działalności. Jest to płatne i wynosi ok. 100 PLN. Wpis musi być rzetelnie przygotowany i nie ma prawa zawierać jakichkolwiek nieścisłości. Odwiedzić trzeba również gro innych instytucji. Mowa między innymi o Główny Urząd Statystyczny. W nim otrzymujemy REGON. By go dostać musimy oddać stosowny wniosek. Potem zostaje dopełnienie formalności. Przez formalności trzeba rozumieć pozyskanie wejdź na stronę http://www.pieczatki.pl/wzory_odbic/pieczatki_firmowe. Choć nie jest to aktualnie obowiązkową czynnością dobrze jest ją posiadać. Bezwarunkowo trzeba za to mieć rachunek firmowy, który musi być założony. Prawnie posiadanie rachunku nie jest obowiązkowe, ale w praktyce nie mamy innego wyjścia.

Kancelaria (kliknij tutaj: notariusz katowice centrum) prawna na terenie Katowic jeżeli tylko otrzyma takie zlecenie będzie w stanie przeprowadzić rejestrację naszej działalności gospodarczej. Jeśli pojawi się takowa potrzeba będzie ona odpowiedzialny za dopełnienie wszelkich spraw związanych z formalnościami, które tyczą Zakładu Ubezpieczeń Społecznych jak również i US. Często bywa tak, że ogarnięcie tych instytucji jest zdecydowanie najtrudniejsze z punktu widzenia młodego przedsiębiorcy.