Toalety publiczne na co najmniej pięćdziesięcioletnich dworcach autobusowych i w świeżo wybudowanych obiektach użyteczności publicznej – skrótowe porównanie

Na dźwięk wyrazów toaleta publiczna niejednemu Polakowi włos jeży się na głowie. Wszystko z tego powodu, że takie miejsca wyróżniającą się higieną nie grzeszą. Najprawdopodobniej w najgorszym stanie bywają toalety na dworcach autobusowych. Przyczynia się do tego najprawdopodobniej ogromny, a dodatkowo zwiększony w sezonie wyjazdowym, ruch podróżnych. Zresztą tego typu pomieszczenia właściwie zawsze pamiętają jeszcze czasy PRL-u, a wnętrza na generalny remont w dalszym ciągu czekają.

akcesoria dla dziecka
Uszkodzone kafelki to element wystroju wnętrza, który najbardziej rzuca się w oczy. Czasami dużo do życzenia pozostawia prezencja muszli klozetowej. Jeśli nie bywa gruntownie czyszczona, to zaraz na ściankach zaczynają gromadzić się zacieki, które tylko wzmacniają wrażenie nieporządku. Nie mniej mankamentów posiadają umywalki – one również nie są pierwszej młodości, lecz najważniejszy jest w tym miejscu fakt, że nie w każdym przypadku są czyste. A niektóre damy denerwują zepsute krany, a w prawdziwą furię wpędza je brak jednorazowych ręczników lub elektrycznych suszarek do dłoni.Całkowicie odmiennie sytuacja przestawia się w przypadku toalet publicznych w nowo wybudowanych ośrodkach zdrowia. Tutaj wszystko błyszczy nowością, a i pojawiły się ciekawe handicapy. Szczególnie zadowolone będą młode matki, bo w toaletach coraz częściej zobaczyć można przewijaki – zobacz na stronie. Kiedy wychodzi się z niemowlęciem na sprawunki, to taki spacer może potrwać nawet kilka godzin. Czas płynie bardzo szybko, zwłaszcza wtedy, gdy przekracza się próg galerii handlowej. Na szczęście w toaletach są wydzielone specjalne pomieszczenia, w których każda rodzicielka będzie mogła swobodnie i bez żadnych obiekcji zmienić pampersa u swojego potomka.

Rzeczone wyżej przewijaki bywają umieszczane także w toaletach szpitalnych i tych, które są położone na terenie publicznych ośrodków zdrowia. Mamy bardzo często trafiają w takie miejsca z zupełnie ewidentnych przyczyn. Z maluchem przychodzi się przecież na szczepienie lub na badania okresowe. Nawet jeśli ta wizyta się nie przedłuża, to i tak zmiana pieluszki jest obowiązkiem, szczególnie wtedy, gdy do domu droga dość daleka.
Można zaryzykować stwierdzenie, że tam, gdzie są przewijaki, tam możemy liczyć na wyższy poziom higieny. W galeriach handlowych toalety są w miarę często sprzątane, a ich wyposażenie czasami nawet błyszczy nowością. W ośrodkach zdrowia już z założenia ma być czysto i taka zasada raczej jest przestrzegana – suszarki elektryczne do dłoni, lustra czy mydło to akcesoria dostępne praktycznie w każdym obiekcie, który został nie tak dawno wybudowany.