Kreatywni i zaradni rodzice urządzą pokój dziecka za grosze! Sprawdź ich świetne sposoby!

Wszystko, co jest do kupienia w sklepach z asortymentem dziecięcym, najczęściej jest dla nas piękne, urocze i słodkie i pozytywnie się kojarzy. Kolorowe kocyki, małe ubranka i różne zabawki wyglądają naprawdę zachwycająco, jednak ich ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy. Prezentacje pokoików w katalogach czy ich realizacje w salonach meblowych nie zawsze idą w parze z tym, na co możemy sobie pozwolić. Jak rozwiązują ten problem zaradni rodzice?

Pokój dziecięcy

Autor: KidsTown
Źródło: KidsTown
Gdy na świecie pojawia się mały człowiek, cała rodzina koncentruje się tylko na nim. Nie tylko zwracając uwagę na podstawowe, codzienne potrzeby dzieciątka, które zmieniają się wraz z wiekiem, ale też na jego rozwój.

Jeżeli poszukujesz innych danych na prezentowany temat, to także rzuć okiem na (https://demostenes.com.pl/jezyki/angielski/) analogiczne serwisy, które podnoszą tę kwestię.

Grupka wujków i cioć z radością obdarowuje maluszka matami edukacyjnymi, zabawkami rozwijającymi umiejętności manualne, werbalne i myślenie abstrakcyjne.

W ostatnim czasie popularnym pomysłem na prezent dla dziecka są też rzeczy, które będą rosły razem z dzieckiem. Jednak praktyczni rodzice stawiają raczej na elementy wyposażenia wnętrz – mebelki, wygodne łóżko czy dekoracje pokoju dziecięcego. Aby ozdobić przygotowane dla dziecka wnętrze często nie trzeba wiele. Czasem ogromną różnicę stanowi zawieszenie nowych, barwnych firan czy zasłon, czasem zmiana doniczek na parapecie czy wstawienie nowych pudeł na zabawki. Resztki materiałów można kupić za grosze na wyprzedaży, a zrobienie tunelu czy przyszycie żabek to praca na kilka minut. Plastikowe, nietłukące osłonki za parę złotych na pewno kupimy w każdym większym markecie, szczególnie w ciepłych miesiącach. Bardzo często są one sprzedawane na wagę. Kupmy donice w ulubionych barwach naszego dziecka – sprawimy mu tym sporą frajdę!

Dziecięcy pokoik

Autor: Tikkurila
Źródło: Tikkurila

Jako dekoracje pokoju dziecięcego świetnie sprawdzą się tanie naklejki na ścianę, które można przyklejać według własnego pomysłu na każdej możliwej powierzchni. Przyozdobić można nie tylko powierzchnie pionowe, ale też sufit, umieszczając na nim przykładowo fluorescencyjne gwiazdki i księżyc. Jeśli przykleimy je blisko źródła światła, po jego zgaszeniu będą delikatnie świeciły, dając niesamowity efekt. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla maluszków, które nie chcą zasypiać bez zapalonej choćby małej lampki. .

Małe, tanie zabawki dla dzieci, których na pewno jest w naszych domach sporo, można przechowywać w plastikowych pudełkach, lecz tańszym rozwiązaniem będzie pojemne kartonowe pudełko własnoręcznie pomalowane przez nasze dzieci. Przy szybko zmieniających się trendach, upodobaniach i potrzebach lepiej znaleźć sklep oferujący zabawki dla niemowląt. Te, którymi nasze dzieci już się nie bawią lub które się znudziły, możemy komuś oddać, wymienić wśród znajomych czy na specjalnych spotkaniach przeznaczonych dla mam do wymiany ubranek, zabawek czy książek.

Dobrze jest orientować się co się dzieje w mieście, podpytać rodzinę czy inne mamy i zaproponować im też swoje, przetestowane rozwiązania. Nie ma w tym nic złego, że szukamy ekonomicznych opcji.