Ćwiczenia na siłowni w domu

Gdy posiadamy własny dom świetnym pomysłem jest urządzenie w nim niewielkiej siłowni. Zwykle mamy jedno pomieszczenie, z którym nie mamy pojęcia co zrobić, w jaki sposób je urządzić. Wstawienie tam maszyn do ćwiczeń jest najlepszym co możemy zrobić. Szczególnie jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia, a wizja podejmowania wysiłku fizycznego w gronie innych ludzi jest dla nas wysoce niemiła. W tej sytuacji ćwiczenia we własnym mieszkaniu są wyjściem.

ćwiczący mężczyzna

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby świetnie wyposażyć domową siłownię, wyszukać najlepszy sprzęt, trzeba odszukać dobry sklep sportowy. Fachowy sprzedawca z pewnością doradzi nam jak dokonać wyboru. Zwłaszcza jeśli wiemy czy chcemy ćwiczyć tylko konkretne partie mięśni, czy jednak potrzebujemy maszyn do budowania wytrzymałości. Sprzęt do siłowni niestety nie jest tani, lecz jeśli odpowiednio zaplanujemy całe wyposażenie na pewno nie wydamy gigantycznego majątku.

Przeczytaj to, co znajduje się . Dotyczy on tej samej kwestii co ta opisywana w tym artykule, zatem zapewne bardzo Cię zainteresuje!

Nie kupujmy najtańszego sprzętu, lepiej wydać na starcie trochę więcej na maszyny wyższej klasy. Będziemy przez to mieli gwarancję, że wystarczą na długo i nie będziemy musieli wymieniać ich już po roku. Wyposażenie siłowni zajmuje nieco czasu. Warto porównać oferty paru sklepów i wybrać tę, która jest najlepsza. Zapytajmy o rabaty – mnóstwo sklepów z chęcią ich udziela, w szczególności jeśli kupujemy więcej niż jeden sprzęt (np. ławki treningowe, atlasy treningowe i hantle).

Co dobrze jest posiadać? Oczywiście atlas do ćwiczeń. Wielu osobom atlas kojarzy się wyłącznie z ćwiczeniem ramion, a ma on jeszcze kilka możliwości. Możemy rozwijać na nim grupy mięśni nóg, możemy również mięśnie pleców i brzucha.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do kolejnego tekstu i czytaj o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Wystarczy tylko poszukać w Internecie – odnajdziemy mnóstwo ćwiczeń do wykonania na tego rodzaju przyrządzie. Są naturalnie różne atlasy treningowe. Dopytajmy sprzedawcy w sklepie, który poleca nam zwracając uwagę na ilość przestrzeni jaką mamy, fundusze i oczywiście nasze plany treningowe. Na uwagę zasługują także ławki treningowe, np. . Również pozwalają na ćwiczenia różnych partii mięśni. Przede wszystkim przeznaczone są do budowania mięśni brzucha i grzbietu, lecz wykorzystuje się je także do ćwiczenia mięśni klatki piersiowej przy użyciu hantli. Ławka nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby w każdej chwili możemy ją złożyć i ustawić gdzieś w kącie. Należy także posiadać w siłowni komplet hantli, może bieżnię – jeżeli nie chcemy trenować biegania na wolnym powietrzu, albo orbitreka. Pomyślmy jak chcemy pracować nad kondycją i wtedy zaplanujmy zakupy.

Należy zadbać o zdrowie i formę fizyczną, a domowa siłownia z pewnością nam w tym pomoże. Nie wahajmy się więc urządzić jej w domu, jeśli tylko mamy choć jedno wolne pomieszczenie.