Interesujące pomysły na projektowanie domu w odcieniu wanilii.

Odcień waniliowy niezmiennie, od lat kojarzy mi się ze… słodyczami! Pomimo to, szczególnie polecam urządzenie sobie w nim domu mieszkania. Pokój w odcieniu wanilii ma wiele zalet. Najpierw wspomnę, że nie widać w nim szybko zabrudzeń, kolejne, jest on niezwykle miły i przyjemny, a po trzecie – skompletujesz do niego elementy mebli i gadżety w praktycznie każdym kolorze.

Aranżacja pokoju

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Choć ja zalecam przede wszystkim pomalować ściany w ciasteczkowy kolor,możemy wybrać dwa kolory. Ciemniejszy i jaśniejszy. Pozostałe meble i inne szczegóły możemy skompletować w praktycznie każdym kolorze. Oczywiście, możemy postawić na barwną jednolitość i wszystkie elementy stylizacji wnętrza wybrać w tym samym odcieniu. Najciekawszą stylizację waniliowego pokoju zobaczyłam u rodziny – mieszkanie w kolorze waniliowym.

Jeden z pokoi jest urządzony w waniliowych barwach, które ożywiają krwistoczerwone dodatki. Można wierzyć lub nie, ale to połączenie jest rewelacyjne! Daje pokojowi charakteru, ostrzejszego temperamentu. Meble i ściany są w kilku odcieniach kremowego – pokój w odcieniu waniliowym.

Pojedyncze rzeczy są czerwone – np. szafka pod telewizor, filiżanki, dzbanek na herbatę, wazon na kwiaty, poduszki na krzesła. Właśnie tam przekonałam się, że ecru na ścianach wcale nie musi być nudna, starczy przełamać ją odpowiednimi dodatkami w intensywnym kolorze.

Pokój w odcieniu wanilii będzie także ciekawie wyglądał gdy zestawimy go z dodatkami w zielonym odcieniu. Można wybrać zielone zasłony, ramki na fotografie, stojącą lampę, wielki, fantazyjny fotelw kilku odcieniach zieleni. Oryginalnie będzie również prezentować się zielony dywan, czy stoliczek kawowy. Polecamy szukać inspiracji w Internecie – jestem pewna, że znajdziecie sporo interesujących stylizacyjnych rozwiązań.