Jesień to niekorzystny okres dla pielęgnacji kobiecej urody – jak uporać się ze słabymi paznokciami i puszącymi się

Jesienne osłabienie organizmu i niesprzyjające warunki atmosferyczne źle odbiją się na kobiecej urodzie. Polki narzekają na kiepski stan paznokci i niemożliwe do ogarnięcia kosmyki. Jak można temu zaradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci zazwyczaj sprowokowane jest nieprawidłowym sposobem posługiwania się pilnikiem. Warto przynajmniej na pewien okres zrezygnować z piłowania i zainwestować w skuteczną odżywkę. Nakładana systematycznie, wzmocni płytkę, a rozdwajanie paznokci nie będzie już powracającym problemem – więcej. Znakomitym preparatem jest także znana już naszym babciom metoda, czyli nakładanie na płytce rozdwojonego paznokcia kropelki olejku rycynowego. Wtarty także w skórki i ręce, a potem pozostawiony na całą noc, dogłębnie zregeneruje skórę i wygładzi paznokcie. Jeżeli rozdwajanie paznokci wciąż jednak powraca, warto spróbować suplementom. Tabletki ze skrzypem i wyciągiem z pokrzywy zregenerują nie tylko paznokcie, ale też poprawią wygląd skóry i włosów. Jesienna wilgotność atmosfery szczególnie im nie służy, zwłaszcza tym skłonnych do falowania. Ciężko zdyscyplinować niesforne kosmyki, które z powodu wilgotnego powietrza (nawilżacze powietrza) puszą się i opornie poddają stylizacji. W sklepie warto sięgnąć po profesjonalny szampon do włosów kręconych (kliknij tu). Jego dopasowana do potrzeb receptura pomoże okiełznać nawet te najtrudniejsze do uczesania kosmyki. Powstrzyma także puszenie, a fryzurka zachowa pożądany kształt, bez względu na wilgoć powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia także odżywka lub maska z tej samej linii.

Dobrze pamiętać o ich regularnej aplikacji. Nawilżą włosy, nadadzą im połysku i miękkości, a zarazem wzmocnią działanie szamponu. Żeby jeszcze bardziej je nawilżyć, można wcierać odrobinę olejku rycynowego w kosmyki podczas mycia. Tajemnicą powodzenia działań jest jednak ich systematyczność. Należy pamiętać o nakładaniu odżywki, zażywaniu suplementów i myciu włosów dedykowanym szamponem. Szybko to zaprocentuje, a jesień nie będzie już tak trudnym czasem dla urody.