Każdy z pewnością chciałby mieć w swoim mieszkaniu łazienkę marzeń

Tak naprawdę jest to najczęściej najdroższe pomieszczenie jeśli chodzi o jej aranżację. Wymienić można rozmaite surowce, które pozwalają na utrzymanie fantastycznego charakteru łazienki. Przede wszystkim powinniśmy mieć tutaj w głowie między innymi wykorzystanie drewna. Zazwyczaj w pospolitych europejskich łazienkach, wszystko znajduje się w glazurze.

meble drewniane w łazience

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście do wyboru posiadamy interesujące wzory i kolory, ale uchodzą one za bardzo standardowe. Natomiast drewno w łazience (przykładowe aranżacje), wprowadziłoby do pomieszczenia czegoś zupełnie innego. W zależności od techniki wykorzystania tego materiału, rodzaju drewna, a także pozostałych detali aranżacji, można dojść do interesujących inspiracji. Na przykład drewniane pomieszczenie może kojarzyć się z wiejskim stylem. Czyli domem na wiosce z poprzedniego wieku.

Wyśmienicie będzie wyglądało odpowiednie drewno, a zwłaszcza drewniane blaty na szafkach łazienkowych, potężne drzwi, a także zlew wyglądem przypominający metalową balię, niż nowoczesną ceramikę. W tej inspiracji również idealnie będą komponowały się metalowe detale, jak i ściany sprawiające wrażenie bardzo masywnych i otynkowane na jasny kolor. Aczkolwiek drewno w łazience, może kojarzyć się również z orientalnym stylem. Jak najbardziej nie trzeba tutaj mówić o żadnych bambusach, ale egzotyczne drewno stosowane na przykład przy budowie dużej balii, albo również zastosowanie wielkich bali w toalecie pod dachem, będzie posiadać niezwykle klimatyczny wymiar.

W takiej sytuacji wystarczy zastosować już wyłącznie delikatne elementy takie jak witraż, żwirek, a nawet zdecydować się na wstawienie do łazienki mini fontanny. Drewno (dowiedz się więcej_ w takim pomieszczeniu jak łazienka może mieć jeszcze odmienne role. Wiele osób niewątpliwie nie wyobraża sobie pod nogami nic innego niż kafelki.

Obecnie dostęp do nowych danych jest niesamowicie istotny, więc przeczytaj wpis z www (http://silesiaarchitekci.pl/pl/69/Adaptacja-budynku-MOK-na-przedszkole), gdyż traktuje on o pokrewnej kwestii.

A może to jest dokładnie ten czas, kiedy trzeba posmakować zupełnie czegoś nowego, przełamać własne troski i uprzedzenia? Zaimpregnowane profesjonalnie drewno, przeznaczone na podłogę jest dużo kosztowniejszym rozwiązaniem, ale jednocześnie o wiele bardziej interesującym i bardzo eleganckim.