Jak oryginalnie użyć lustra do dekoracji wnętrza?

Lustro już dawno temu przestało być wyłącznie praktycznym elementem wyposażenia domu. W licznych współczesnych mieszkaniach ma ono już charakter dekoracyjny.Jeśli zależy nam na niepowtarzalnym zagospodarowaniu wnętrza, warto rozważyć zakup lustra na wymiar. W sieci bez problemu znajdziemy przedsiębiorstwa szklarskie, które dostarczają tego typu usługi.

lustro

Autor: Kevin Dooley
Źródło: http://www.flickr.com
Tafla lustra jest docięta dokładnie do kształtu i wymiarów określonych przez zamawiającego. Lustra na wymiar rewelacyjnie dopasują się przykładowo do wygrzebanej na strychu albo – szczegółowe informacje – nabytej na targu staroci ozdobnej ramy. Możemy je też umocować w toalecie, przedpokoju czy sypialni, w bogatej ofercie szklarni szybko natrafimy na interesujący nas rodzaj. Składać zamówienia można nawet przez Internet. W pierwszej kolejności, wybierzmy odcień lustra: czy powinno być srebrne, brązowe lub grafitowe.

Potem wskazujemy preferowany kształt: prostokątny albo owalny oraz wpisujemy wymiary na długość i szerokość. W ostatnim kroku wskazujemy, w jaki sposób lustro zostanie umocowane na ścianie. Może być przyklejone do ściany albo powieszone za pośrednictwem zawieszek. Niektóre zakłady szklarskie oferują również dopasowane do kształtu lustra ramy –

lustro

Autor: Da-Bud
Źródło: http://www.da-bud.pl

drewniane lub srebrne. Samo lustro (kliknij w link) kosztuje od około dwustu złotych, z kolei czas jego dostawy to kilka dni. Coraz częściej spotykane w polskich mieszkaniach są również panele szklane.

Przymocowane do ściany w kuchni, toalecie albo pokoju, pełnią funkcje dekoracji. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce internetowej sekwencji „panele szklane Wrocław”, uzyskamy wykaz witryn zakładów zajmujących się ich produkcją. Profesjonalne przedsiębiorstwa współdziałają z grafikami, którzy pomogą zaprojektować wymarzony fason. Pod hasłem „panele szklane Wrocław” natrafimy także na wiele ogłoszeń w lokalnej prasie.

Pomysłowo wykorzystane lustra to efektowny element zdobiący eleganckiego wnętrza – . Zrobione na wymiar – dopasują się do każdej powierzchni i ramy. Natomiast panele szklane, udekorowane starannie przygotowaną grafiką, uatrakcyjnią każde pomieszczenie, nadając mu indywidualny charakter.