Naturalne kosmetyki – czy wskazane jest aby je sobie zafundować?

Zgodnie ze wszędobylskim trendem eko, coraz większą sławą cieszą kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach. Jakim sposobem odróżnić de facto naturalne kosmetyki od tychże naturalnych wyłącznie z nazwy?

Kwas hialuronowy dla prawidłowego nawilżenia skóry

Autor: www.newderm.pl
Źródło: www.newderm.pl

Odwiedzając sklep kosmetyczny z góry zakładamy, iż znalezione na półce kosmetyki naturalne mają automatycznie wiele wspólnego z naturą.

To dobrze, że masz chęć zdobyć pokrewne informacje na prezentowany temat, gdyż klikając na odnośnik, zgłębiasz przydatne materiały na podnoszone zagadnienie.

Nic wybitniej mylnego. Bezsprzecznie co krok w błąd wdrażają nas same nazwy, w jakich można odkryć aloes, zieloną herbatę, nagietek, olejek arganowy producent (zobacz serwis www) też rumianek.

Do tego dochodzi sprawa kosmetycznych, przyciągających wzrok pudełeczek, na których nierzadko widnieje jakiś kwiat lub roślina mająca uwiarygodnić naturalne pochodzenie konkretnego produktu. Nie możemy także zapominać o schludnym zapachu i gwarancji, jaką nam daje sławny koncern kosmetyczny, co rusz stający za tego typu produktem.

To wszystko tworzy się na utrwalenie w nas owocnego wrażenia i przekonania, że cena, jaką musimy uiścić jest trafna do zawartości i przez to buduje w nas ufność do jakości. Bo pomimo tego jeśli coś jest drogocenne to musi być wyborne. Tego rodzaju psychologiczna marketingowa zagrywka powoduje, iż na nieszczęście wpadamy w sidła broszury i decydujemy się na impulsowy zakup, jakiego później nierzadko żałujemy. Tutaj przeczytasz ciekawe informacje: opis.

Kosmetyki naturalne

Autor: Ayu Laurence
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy więc planujesz nabywać kosmetyki naturalne w osiągalnej cenie i jednocześnie z zaufanego źródła, dobrze jest polegać na sprawdzonych serwisach grupowych. Kluczowe jest więc to, czy do fabrykacji użyto przede wszystkim substancji pochodzenia roślinnego, na przykład olejek arganowy lub rumianek.

Zasada w tym wypadku jest prostolinijna – im więcej tych substancji, tym lepiej. Z definicji nie stają się one złośliwe i nie drażnią skóry. Potrzeba uważać podobnie na surowce produkowane z przetworzonej ropy naftowej czy formaliny, jak też oleju silnikowego. Z dewizy rezygnuje się z substancji pochodzenia zwierzęcego, z drobnymi wyjątkami jak choćby lanolina lub też wosk pszczeli.

Pamiętajmy również tym, że kosmetyki naturalne nie są egzaminowane na zwierzętach. Jeśli natomiast wyżej wymienione rady nie dadzą natomiast jednoznacznej odpowiedzi to powinno się spojrzeć na skład chemiczny: kiedy w składzie są cyfry to znaczy, że dany kosmetyk bez wątpienia nie jest naturalny.