Nowe oblicze gier planszowych

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, karciane czy imprezowe podbijają oprócz serc dzieci zarazem często serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, klubach czy świetlicach. W grupie budują państwa, walczą z potworami, konkurują o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci z pewnością są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej, doczytaj także wiadomości umieszczone na kolejnej podstronie – tam czekają na Ciebie dodatkowe artykuły.

Obok gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Trudno wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np.

Jeśli ten materiał jest według Ciebie interesujący to sprawdź serwis (https://lonsdale-benlee.pl/kingsport_tshirt_meski_slim_fit_2007_czerwony_xxl-45807i), w którym są podobne informacje. One na pewno będą dla Ciebie przydatne.

Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry karciane będzie genialną opcją na wyjście z przyjaciółmi do klubu czy latem na łąkę. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozruszania przyjęcia w domu czy do zajęcia czymś absorbującym i czasochłonnym dzieci, znajdujące się pod naszą opieką. Wystarczą chęci i gry. Nawet jedna osoba może znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach poświęcać dużych kwot na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym miejscu. Dobrą alternatywą do niepewnych zakupów jest również wypożyczalnia gier planszowych, którą prowadzi kilka ze sklepów.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one renesans i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa dłużej.