Nowe oblicze gier planszowych

Od jakiegoś czasu gry planszowe strategiczne, karciane czy imprezowe podbijają oprócz serc dzieci zarazem często serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, klubach czy świetlicach. W grupie budują państwa, walczą z potworami, konkurują o niezbędne zapasy i skarby czy wymieniają się artykułami na średniowiecznych szlakach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla dzieci z pewnością są najlepiej kojarzoną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Obok gier planszowych dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym.

Wpis prezentujący tę problematykę jest bardzo wnikliwy, jednak warto poznać inny punkt wiedzenia. My zalecamy to omówienie.

Trudno wyobrazić sobie przecież drugoklasistę grającego w np. Grę o Tron (grę ze skomplikowaną mechaniką i rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. dworskich intryg) nie wspominając nawet o grach dla dorosłych.

Granie na przykład w gry karciane będzie genialną opcją na wyjście z przyjaciółmi do klubu czy latem na łąkę. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozruszania przyjęcia w domu czy do zajęcia czymś absorbującym i czasochłonnym dzieci, znajdujące się pod naszą opieką. Wystarczą chęci i gry. Nawet jedna osoba może znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolne popołudnie.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach poświęcać dużych kwot na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier mających miejsce co jakiś czas w następnym miejscu. Dobrą alternatywą do niepewnych zakupów jest również wypożyczalnia gier planszowych, którą prowadzi kilka ze sklepów.

Nie możemy jednoznacznie określić jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tej chwili przeżywają one renesans i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa dłużej.