Czemu bezmyślnie podążamy za modą? Czy warto, czy lepiej znaleźć własny styl i go rozwijać?

Czemu tak jest, iż bez wątpliwości i jakiegoś zastanowienia wyrzucamy całkowicie dobre ciuchy? Są to rzeczy często prawie bez śladów użycia, wyrzucamy je właściwie, bo już nie są w modzie. Ile w związku z tym rodzajów par spodni, koszulek i innych fragmentów garderoby wylądowało w taki sposób na śmietniku? Na pewno jest to bardzo duża liczba. Z jakiego powodu w ten sposób robimy, wyrzucamy dobre rzeczy, które mogą nam się jeszcze przydać i kupujemy coś nowego, modnego. Jedna z ciekawych teorii mówi, że jesteśmy po prostu gatunkiem stadnym oraz podążamy za trendami, jakie ktoś lansuje, ktoś bardziej znany i popularny.

moda

Autor: Łukasz Dunikowski
Źródło: http://www.flickr.com/
Całkiem dobrze wykorzystują coś takiego producenci oraz specjaliści od marketingu. Chcemy naśladować kogoś innego, bo czujemy się w takim momencie bezpiecznie, dążenie do unifikacji jest w związku z tym całkiem normalnym procesem, z którym posiada styczność każdy z ludzi.

Czy podnoszona tutaj sprawa jest dla Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju artykuły zobacz pod adresem, który zobaczysz tu. One też Cię zaintrygują.

Każdy również poszukuje pokrewnych dusz, a jednocześnie upodabnia się do nich, ponieważ lepsze to niż życie na uboczu i odtrącenie przez ludzi – sprawdź przykłady.

Chcielibyśmy być więc w grupie tego typu osób, ubierać się jak one, nosić te same obuwie damskie Converse i identyczne dodatki damskie. Może to i nudne, ale w ten sposób nie odczujemy żadnego ryzyka. Wiadomo jednak, że prowodyrami wszelkiego rodzaju zmian w modzie są osoby znane. To oni, i z pewnością nie za darmo rzecz jasna, promują nowe pomysły i najnowsze kreacje. Tendencje jeśli chodzi o modę ustalają właśnie ci, którzy są oglądani przez innych. Ci, którzy mają wpływ na modę chcą być oryginalni, a gdy reszta ich dogania, oni mają już inne pomysły i znowu są o parę długości dalej. W taki sposób stale gonimy za najnowszymi trendami, chociaż nigdy nie będziemy całkowicie zadowoleni. Wydajemy na to bardzo dużo pieniędzy. 


moda

Autor: Santiago Matan
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem miast gonić za wciąż to nowymi trendami najlepiej zdecydować się na szukanie własnego stylu, dzięki czemu nie stracimy za wiele gotówki. Trzeba przekonać się w czym dobrze się prezentujemy, jaki jest wybór w tym zakresie, sprawdźmy w związku z tym różnego rodzaju możliwości, przykładowo płaszcze męskie Olsztyn albo kamizelki ślubne, aby przekonać się, co do różnych możliwych wyborów. Przez to jest szansa, iż będziemy wyglądach modnie, a jednocześnie nie wydamy aż tak dużo pieniędzy. Kwestia funduszy jest tak naprawdę istotna, tym bardziej dla jednostek, jakie nie mają zbyt dużych funduszy – czytaj całość tutaj.