Prezenty świąteczne – wybieraj je z sercem

Grudzień to ważny miesiąc: czas świąt, spotkań z rodziną i z innymi bliskimi, ale także czas wręczania sobie prezentów. Jest to ważne szczególnie dla najmłodszych, którzy przepadają za wszelkimi podarkami. Jednak nie tylko dzieci – także młodzież, jak też dorośle osoby lubią od czasu do czasu dostać coś, czego się nie spodziewali. W końcu prezenty są dla nas dowodem, że ktoś o nas pamięta, że ktoś nas ceni i że dla kogoś jesteśmy bardzo ważni. Nierzadko przyjemnością jest także ich wręczanie – w ten sposób pokazujemy innym, że łączy nas z nimi silna więź i przekazujemy im swoje ciepłe uczucia. Często jednak, pomimo nawet prawdziwych chęci możemy mieć problemy z wybraniem prezentu. Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim większość z nas przepada za prezentami praktycznymi, takimi, które będą przydatne na co dzień. Takie, które zwykle od razu rzucimy w kąt, najczęściej nas tylko drażnią. Niezłym pomysłem są oczywiście prezenty związane z ubraniami. Sprawdzą się one szczególnie, jeśli chodzi o panie. Kobiety przepadają z reguły za powiększaniem zawartości swojej szafy. Zawsze je zatem ucieszą nowe staniki szczecin czy też koszulki damskie – poznaj trendy koszulki damskie. Zwykle zawsze znajdą jakąś okazję, podczas której będą mogły je wykorzystać.

stanik

Autor: Luciano Mello
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże, wbrew stereotypom, również mężczyznom zależy na tym, aby jak najlepiej się prezentować. Jeżeli więc zdecydujesz się na prezent „ubraniowy” dla swojego chłopaka czy męża, zapewne spotkasz się z przychylną reakcją – porównuj ceny produktów na Ceneo . Pamiętaj jednak o tym, by dobrać prezent adekwatnie do gustu adresata. Wybierając go, pomyśl o upodobaniach obdarowywanej osoby, a nie o swoich. Zastanów się, za jakimi kolorami i fasonami przepada, a jakich stara się unikać. Tym sposobem z pewnością przyjdzie ci coś do głowy.

Wbrew pozorom panowie również miewają bardzo wyrafinowane gusta. Są tacy, którzy chętnie noszą męskie torby puccini, ale są również tacy, którzy nigdy ich nie wezmą. Tacy z kolei mogą chcieć kamizelki 4f. Sama jednak zapewne najlepiej znasz swojego męża i brata, i doskonale wiesz, jak wywołać uśmiech na ich twarzy. A może podarkiem nie powinna być żadna część garderoby, lecz zupełnie coś innego? Najpierw dobrze to przemyśl, a później szybko ruszaj na zakupy. Musisz przecież zdążyć przed świętami, a do nich wcale nie pozostało już za wiele czasu.