Różnorodne warianty blatów kuchennych w Twoim mieszkaniu

Za metr kwadratowy blatu kuchennego możemy zapłacić kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt złotych. Aktualnie blaty kuchenne są wykonywane z przeróżnego typu materiałów, co rzecz jasna sprawia ogromną rozbieżność cenową. Poniektóre blaty cechują się też lepszą jakością, inne natomiast sporo mniejszą. Nim wybierzesz blat kuchenny do swojej kuchni, niewątpliwie winieneś zapoznać się z najpopularniejszymi jego rodzajami.

Urządzaj jak chcesz

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru mamy między innymi blaty drewniane. Decydując się na blaty drewniane, powinniśmy pomnieć, iż są nie są one nieugięte na zarysowania oraz ogień. Powinno się dobierać blaty drewniane wykonane z wyższego, mocniejszego drewna, dzięki czemu nie będą one odkształcać się pod wpływem wody. Jeżeli chodzi o design, to blaty zapraszamy do: Zakład szklarski Parcie na Szkło drewniane są faktycznie luksusowe i estetyczne, niemniej jednak multum osób decyduje się współcześnie na blaty imitujące drewno.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie istotna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.szklarz.net/galeria/szyldy-i-reklamy/), który bez wątpliwości również przyciągnie Twoją uwagę.

Wyglądem nie odróżniają się one od prawdziwych blatów drewnianych, a bezsprzecznie są sporo tańsze (blaty wodoodporne). Blaty imitujące drewno to blaty laminowane, prócz imitacji drewna możemy wciąż zdecydować się na inne wzory oraz motywy, przykładowo imitację kamienia naturalnego. Blaty imitujące drewno zrobione z laminatu to blaty najtańsze na rynku o całkiem właściwych właściwościach oraz parametrach. Pośród nich zdołamy odszukać blaty odporne na wysoką temperaturę, ścieranie albo zaplamienie, niemniej jednak powinno się pamiętać, że bez trudu wolno je uszkodzić.

W kuchni możemy zdecydować się również na blaty ze szkła, które cechuje niezmiernie dobra odporność i wytrzymałość. Mogą być przezroczyste albo matowe, są wykonywane na indywidualne zamówienie Kontrahenta. Blaty ze szkła hartowanego są również odporne na duże temperatury. Jeżeli zależy nam na najlepszej trwałości, to należyte okażą się blaty z granitu. Są trwałe na uszkodzenia mechaniczne, wodę albo wysokie temperatury, blatów z granitu nie można zarysować albo poplamić. Jednak powinno się liczyć się z tym, że cena blatów granitowych jest całkiem wysoka. Za jeden metr kwadratowy możemy zapłacić nawet 600 złotych, a czasem nawet więcej.