Otwarcie gabinetu kosmetycznego – jak dużo może wynieść urządzenie salonu?

Otwarcie gabinetu kosmetycznego stanowi doskonały sposób na rozkręcenie własnego biznesu. Pierwszą kwestią, po znalezieniu pasującego miejsca, jest określenie kwoty, która zostanie wydana na zakup specjalistycznych sprzętów i innych pomocy potrzebnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba przemyśleć, jakie urządzenia są najbardziej potrzebne, a jakie można kupić trochę później, gdy firma zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do podstawowych zabiegów, dostępnych w każdym salonie kosmetycznym, zalicza się pedicure i manicure. Dlatego też trzeba zwrócić szczególną uwagę na staranne wyposażenie miejsc do tego typu usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure dadzą klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się całkowicie odprężyć. Fachowa frezarka do manicure oraz lampa naświetlająca zadbają natomiast o to, by wykonany zabieg odznaczał się nieskazitelnym efektem końcowym (frezarka do manicure). Opłaca się też zadbać o mniejsze przedmioty, takie jak pęsety, pilniki czy cążki – są one bardzo często stosowane i dlatego powinny odznaczać się starannym wykonaniem i trwałością.

Ceny za fotele do pedicure oscylują w granicach 1000-1200 zł, porządna frezarka do manicure może wynieść natomiast około 1000-1500 zł. Każdy salon kosmetyczny powinien również posiadać stanowisko do zabiegów na ciało i twarz, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. W tym celu potrzebny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), a także ogrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do wykonywania peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec trzeba również wspomnieć o potrzebnych szafkach do przechowywania kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają wysoki wpływ na wygodę podczas pracy i budują pierwsze wrażenie o gabinecie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie należy oszczędzać. Urządzenia wyższej jakości umożliwią wykonanie profesjonalnych zabiegów, które bez wątpienia zachwycą klientki. Kupowanie urządzeń niskiej jakości może natomiast wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Interesującą opcją są również urządzenia wielofunkcyjne, zwane kombajnami kosmetycznymi.

Pragniesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Więc nic nie powinno Ci przeszkodzić – kontynuuj czytanie (https://cudmoda.pl/kategoria/kobieta/homewear) na nowej witrynie.

Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich kupna często jest niższy niż cena pojedynczych urządzeń kosmetycznych z osobna.