Kostiumy piłkarskie dla zawodowców – zobacz więcej

Na świecie istnieje bardzo dużo różnych sportów i cięgle powstają nowe. Jeżeli chodzi o sporty drużynowe na pewno najpopularniejszą dyscypliną w skali świata jest piłka nożna. Popularność tej dyscypliny zazwyczaj przejawia się oglądaniem meczów w telewizji, niektóre osoby jednak decydują się na granie w piłkę nożną we własnym zakresie. Zwykle w piłkę nożną dla własnej przyjemności grają dzieci i młodzi chłopcy, szczególnie że na lekcjach wychowania fizycznego w szkole piłka nożna bardzo często się pojawia. Wiele dzieci marzy wówczas o pracy w charakterze zawodnika piłki nożnej. Jak w każdej innej dyscyplinie, także w piłce nożnej istnieją typowe dla niej stroje. Spodenki piłkarskie są inne niż te, w których gra się w koszykówkę czy inne sporty. Elementy stroju do piłki nożnej ewoluowały przez lata.

Buty

piłkarzyki

Źródło: http://www.vivafitness.pl/
W piłce nożnej obuwie posiada ogromnie znaczącą rolę. Musi nie tylko zapewniać piłkarzowi właściwą przyczepność do podłoża, ale również pozwolić mu kopnąć piłkę z właściwa siłą. Do tych zadań wyprodukowano korki, a więc obuwie sportowe z typowymi wypustkami na podeszwie. Korki piłkarskie także przeszły ewolucję, wypustki, z początku z gumy, były integralną częścią buta (lanki). W kolejnych latach wymyślono tak zwane wkręty, a więc buty z metalowymi korkami wkręcanymi w podeszwę, które w szybkim tempie uległy rozpowszechnieniu jako najlepsze obuwie do grę w piłkę.

Spodenki, ochraniaczePodobnie jak wszystkie inne części ubioru, również spodenki powinny być dostosowane indywidualnie do wymagań sportowca. Piłkarskie spodenki – znajdź więcej – wykonane są z charakterystycznego przewiewnego materiału. Na boisku do piłki nożnej innym bardzo ważnym przedmiotem są ochraniacze. Ochraniacze piłkarskie mają za zadanie chronić nogi zawodnika przed różnorodnymi urazami, zazwyczaj przed skutkami kopnięć i wślizgów pozostałych piłkarzy. Najlepiej jest nabywać produkty markowe, ponieważ jest wtedy większe prawdopodobieństwo, że zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas gry. W tej sytuacji wyższa cena niejednokrotnie istotnie wiąże się z jakością. Dzięki ochraniaczom profesjonalnym i początkującym piłkarzom udaje się uniknąć niebezpiecznych kontuzji.