Jak pozbyć się społecznej fobii?

Strach przed drwiną, krytyka ze strony innych, słabość, czy czerwienienie się w sytuacjach społecznych – to główne z objawów lęku społecznego. Może on mieć różnorakie formy, inną dynamikę i intensywność, zależnie od cech danego człowieka. Osoba nieśmiała czuje się często zakłopotana i ostrożna w kontaktach, a jej działania cechują się ciągłą nieśmiałością i unikami.

aromaterapia

Autor: Nantes
Źródło: http://www.nantes.pl

Typowe dla fobii społecznej jest znaczne pogorszenie ogólnego funkcjonowania, związane z unikaniem różnorakich sytuacji międzyludzkich. Jeśli czujemy, że lęk jest na tyle silny, że uprzykrza nam codzienne życie, zasięgnijmy pomocy psychoterapeuty. W tym celu, dobrze zacząć od wpisania w wyszukiwarkę poszukiwanych usług i miasta, w którym mieszkamy, np. „psycholog wrocław” albo „terapia wrocław”.

Pierwotne, ośmieszające doświadczenia w sytuacjach społecznych, bardzo często stanowią zalążek powstania fobii społecznej. Osoba, która już w młodych latach ukształtowała swój obraz, jako kogoś niezdolnego, wyśmiewanego, niezręcznego i do tego lękliwego, zaś obraz innych jako krytycznych, odrzucających, jest pewna, że jedynym rozwiązaniem jest zamknięcie się przed światem. Ludziom, którzy zmagają się z przedstawionym problemem, towarzyszy ujemna opinia na własny temat.

W życiu zazwyczaj są osobami perfekcyjnymi – stawiają sobie za cel wykonanie czegoś doskonale, co zwykle okazuje się nierealne i prowadzi do skrytykowania własnej osoby. Osoby z fobią społeczną mają poczucie, że ich zachowanie było nie takie, jak od siebie wymagali, zaś oczekiwania innych często uznają za większe niż są one w rzeczywistości. Nawet, jeśli osoba z lękiem społecznym odniesie sukces, to nie tworzy jej pozytywnej oceny we własnych oczach. Wręcz przeciwnie, uważa, że teraz ludzie będą oczekiwać jeszcze więcej, a ona oczywiście poniesie sromotną porażkę.

Nie wiesz, czy prezentowany tekst jest tym, czego poszukujesz? Odpowiedź to: tak – ponieważ te rzetelne informacje (http://www.coka.pl/uslugi-medyczne/okulista-dzieciecy/) zawierają użyteczne dane. Wejdź tu oraz sprawdź sam.

Obraz innych i świata również nie jest kolorowy, a każdy następny dzień, to zmaganie się z własnym lękiem. Jeśli mamy podobne problemy, nie czekajmy, ale udajmy się do dobrego terapeuty, który pomoże nam wyjść na prostą. Badania pokazują, ze bardzo dużo pacjentów poddanych psychoterapii poznawczo – behawioralnej doświadcza znacznej poprawy. Aby znaleźć dobrego terapeutę, wpiszmy w wyszukiwarkę np. „dobry psycholog psycholog w dublinie wrocław” i wybierzmy odpowiedniego dla siebie.


Wyświetl większą mapę