Na co zwrócić uwagę Plan treningowy – istotne elementy

sport

Autor: Materiały prasowe
Źródło: Sport-shop.pl
Ten, kto kiedykolwiek trenował kulturystykę zdaje sobie sprawę, że optymalny plan treningowy to podstawa. Określenie celów treningu, oraz dobór odpowiednich ćwiczeń, ich konfiguracji i intensywności daje możliwość zoptymalizowania efektów treningu ,a także umożliwia ocenę postępów.

Tak jak w większości sportów, także w kulturystyce, trening powinien być rozłożony na etapy, w granicach których osiągane będą wyznaczone cele, np. zwiększanie masy mięśniowej czy poprawianie siły.

Zafascynował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź śmiało, co jest w najświeższej ofercie (http://ursynow-specjalisci.pl/lekarze-specjalisci/dermatolog/) – on także zapewne okaże się wartościowy.

Określenie celów warunkuje konfigurację treningu, tzn. dobór środków dzięki którym chcemy je zrealizować. Na wspomnianą konfigurację składają się takie elementy jak:

– ilość sesji w ujęciu tygodniowym,

– kolejność w jakiej mają być realizowane ćwiczenia,

– zastosowane obciążenie,

– liczba serii realizowanych w czasie jednego ćwiczenia,

– liczba powtórzeń składających się na jedną serię,

– długość przerw pomiędzy kolejnymi seriami i ćwiczeniami.

Prawidłowe zaplanowanie treningu , a także jego ciągła realizacja są bardzo ważnymi segmentami, dlatego, że umożliwiają harmonijny rozkład obciążenia treningowego na trenowane grupy mięśniowe oraz zapobiegają przeciążeniu pojedynczej grupy mięśni. Tak samo istotnym elementem jest dostosowanie treningu do własnych możliwości. Nie każdy organizm reaguje tak samo na bodźce treningowe, co skutkuje różnicami w osiąganych efektach, a może także skutkować przetrenowaniem, a w niektórych przypadkach kontuzją.

Stworzenie optymalnego panu może okazać się zbyt trudne, zwłaszcza dla osoby początkującej. W sytuacji, gdy nie czujemy się na siłach aby własnoręcznie zaplanować swój trening, mamy możliwość skorzystać z pomocy trenera lub zlecić ułożenie planu firmie, która zawodowo tworzy plany treningowe.

Zainteresowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeżeli tak, to kliknij tutaj i odkryj stronę (www.produktypremium.com/kategoria-produktu/ekspresy-cisnieniowe/), która również Cię się będzie podobać.

Sprawi to, że nasz trening będzie prawidłowo zaplanowany a nam nie zostaje nic innego jak zabrać się za jego realizację.