Czym jest klej poliuretanowy?

Często bywa tak, że w domu zastaje nas poważna usterka. Zdarza się też, że miejsce, w którym mieszkamy, plac zabaw, czy nawierzchnie poliuretanowe, z chęcią dostosowalibyśmy do swoich, często wysokich, ambicji. Bardzo często w takim wypadku naszym wybawieniem może zostać klej poliuretanowy.

Kleje możemy podzielić na wiele podgrup, ale chyba najważniejszy z nich jest podział (podział majątku Warszawa: www.kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) na kleje jedno- i dwuskładnikowe. W zależności od naszych wymagań pożądane wykorzystanie jednej z tych grup pozwoli odnieść wymierne i natychmiastowe rezultaty w domu lub jakimkolwiek innym obiekcie.

Praktyka wskazuje różnice. Kleje poliuretanowe , które bazują na jednym składniku, to kleje szybkiego użycia. Kiedy zniszczymy elementy wyposażenia, dodatków, czy umeblowania – warto je wykorzystać. Mogą być również pomocne w przypadku wygłuszania i uszczelniania, np. garażu lub piwnicy na wyciszoną salę prób dla zespołu. Łatwo umieścić płyty (aktualna oferta do pobrania płyty modelarskie) i elementy drewniane, używając kleju poliuretanowego. Z łatwością zamocujemy też wełnę mineralną czy elementy blachy dachowej. Naturalnie to tylko niektóre z sposobów użycia kleju.

Inna grupa klejów należy do zastosowań szalenie wytrzymałych i przemysłowych a także nawierzchni sportowych czy placów zabaw, gdzie priorytetem nie jest czas, a moc i pewność zastosowania. Oparty na dwóch składnikach klej poliuretanowy to mieszanka polioli i izocjanian, które skupiają się na tym, by zapewnić trwałość wykonania i wiązania. Dzięki takiej mieszance prostsze wydaje się profesjonalne montowanie szyb w samochodach pancernych, czy przemysłowe sklejanie klejem poliuretanowym powierzchni wielkoformatowych, unikając wykorzystywania specjalistycznych pras.

Ponadto, z masy tej wykonuje się także profesjonalne nawierzchnie sportowe, przyjazne elementy placów zabaw, czy pomieszczeń gospodarczych. Poprzez wykorzystanie mas poliuretanowych zyskujemy wytrzymałość wykonania, niezależnie od warunków pogodowych i intensywności wykorzystania, ale i bezpieczeństwo. Zastosowanie powierzchni poliuretanowej chroni jej użytkowników, np. sportowców czy biegnące dzieci przed nieuchronnymi upadkami i kontuzjami.