Sprytne sztuczki przy wyposażaniu kuchni

W każdej kuchni i łazience ma swoje miejsce ogrom koniecznych przedmiotów. W kuchni to zazwyczaj są pojemniczki z przyprawami, słoje z mąką, cukrem, bułką tartą, opakowania makaronu, ryż, kasza, sporo innych produktów spożywczych na przykład w puszkach, a do tego wszystkiego jeszcze różnego rodzaju sprzęty.

cargo

Autor: mm-kuchnia.pl

Chochle, łyżki cedzakowe, łyżki do makaronu, widelce do pieczeni, specjalistyczne sztućce, otwieracze do puszek… Moglibyśmy w ten sposób wymieniać w nieskończoność. Z tej racji podstawą w kuchennych szafkach jest idealna organizacja. Kiedy wszystko leży na odpowiednich miejscach, we właściwych przegródkach i mamy ład i porządek, na pewno uprości nam to przygotowywanie posiłków, nawet kiedy nie mamy na nie dużo czasu.

W zorganizowanej kuchni wszystko jest łatwo dostępne i zawsze wiemy gdzie sięgnąć by wyjąć konkretne naczynie, właściwą przyprawę czy potrzebną łyżkę. Każdą kuchnię, nawet niewielką da się wspaniale zorganizować. Możemy wykorzystać przykładowo kosze cargo, które możemy dopasować do naszych potrzeb, obrotowe półki w szafkach i wszystkie dostępne systemy organizacji do szuflad. Przyprawy można trzymać w szczelnych słoiczkach na półce, wówczas będą nie tylko dostępne ale stanowić będą również ozdobę kuchni. Zwracajmy uwagę na mocowanie półek, by uniknąć wypadku w postaci urwania jakiejś.

Jeżeli segregujemy odpadki, co absolutnie warto robić opracujmy dobry system. Dobrze zobaczyć kosze do szafek w ofertach sprzedawców. Trzy oddzielne kosze na śmieci kuchenne różnego rodzaju postawione we właściwym porządku pod zlewem zdecydowanie uproszczą to zadanie.

Dobrze być świadomym, że tego typu działania i wykończenie kuchni i pomieszczeń w ten sposób znacznie poprawi nam życie na co dzień. Przecież raz kupione meble będą służyć nam przez lata. Jeśli prawidłowo wszystko zaplanujemy przy projektowaniu mieszkania, to dzięki temu będziemy mieli ogromną oszczędność czasu, ale głównie komfort użytkowania na co dzień. W końcu ile razy musimy po coś sięgać do szafki, wkładać czy układać. Z prawidłowo zaprojektowaną kuchnią nie będziemy mieli problemów.

kosze w kuchni

Źródło: mm-kuchnia.pl

Podobną organizację trzeba również zaprowadzić w łazience. Półeczki na kosmetyki wykorzystajmy na te najczęściej używane. Inne trzymajmy w szafce we wzorowym porządku. W sklepach z akcesoriami znajdziemy mnóstwo systemów pomagających w zachowaniu ładu. Dobrze uporządkowane szuflady sprawią, że nie zginie nam żaden ukochany cień do powiek i że przed wyjściem na randkę nie będziemy gorączkowo przerzucać stosu rzeczy w szafce, aby odszukać pomadkę, która z pewnością gdzieś jest, tylko dokładnie nie wiemy gdzie. Organizacja zdecydowanie ułatwia życie.

W przygotowaniu pomógł sklep Reling – akcesoria meblowe, dziękujemy.


Wyświetl większą mapę kosze do szafek (więcej i więcej)

Źródło: reling.pl