Zegarkowy zawrót głowy

Zegarek od lat jest synonimem luksusu, jest tym dodatkiem do naszej garderoby, który zabieramy z sobą niezależnie od stroju i sytuacji. Poza swą rolą użytkową (ma dobrze pokazywać czas) w pełni odzwierciedla naszą osobowość, poczucie estetyki, tęsknotę za wyjątkowością. Pokaż mi swój zegarek, a powiem Ci, kim jesteś – mawiają fani tych gadżetów. Obecnie produkowane zegarki wykonane są z luksusowych materiałów i wyróżnia je najczęściej doskonała precyzja, wodoszczelność i wysmakowany design. Odwiedzając sklep z zegarkami, każdy znajdzie coś dla siebie na miarę swoich możliwości finansowych. Możemy kupić zegarki popularnych firm, takich jak Casio, Swatch czy Citizen, zegarki średniej klasy, np. Grovana, Lacoste, Adriatica, i marki ekskluzywne, jak Tissot, Timex. Swoje serie zegarków prezentują również projektanci mody, tacy jak Esprit czy Tommy Hilfiger.

Czasomierz czy biżuteria?

Zegarek damski Swatch

Autor: Swatch
Źródło: e-arttime.pl

Mimo że branża czasomierzy jest bardzo konserwatywna, również można zaobserwować w niej pewne trendy. Dla przykładu zegarki damskie Swatch coraz częściej ozdabiane są szlachetnymi kamieniami, nie tylko na cyferblacie, ale również kopercie zegarka. Zegarek staje się elementem biżuterii, bransolety wykonane są nie tylko ze stali, ale z białego złota czy srebra, są ważnym elementem dekoracyjnym, wysadzanym kamieniami szlachetnymi czy inkrustowanym. Modne w ostatnim czasie są brylanty czy inne kamienie luźno poruszające się pod tarczą zegara, co nadaje finezji. Innym hitem modowym jest stylizowanie zegarków dla pań na zegarki męskie – mają one pokaźne cyferblaty, a od swych męskich odpowiedników różni je wyłącznie dobór barw i dodatki.

Coś dla Jamesów BondówZegarki męskie są obecnie zaskakująco duże i grube, z zaznaczonym cyferblatem, stylizowanym niekiedy na czasomierze pilotów, a najmodniejsze są zegarki mechaniczne na skórzanym pasku. Mimo że są spore, dzięki przeprowadzanym testom są poręczne i nie przeciążają nadgarstków. Od jakiegoś czasu furorę robią zegarki mechaniczne, które są ponad standardowo wyposażane w najwymyślniejsze funkcje, co sprawia, że zauważalnie upodabniają się do wyposażenia Jamesa Bonda. Zegarki sportowe mają paski z tworzyw sztucznych i kauczuku, są wodoszczelne, barwne i przeważnie elektroniczne. Świetnie nadają się na wyprawy i treningi, gdyż są lżejsze od zegarków stylowych i bardziej ergonomiczne.

Kliknij na ten link, żeby przeczytać podobne materiały. Dla przykładu zobacz serwis (https://studiokolor.net.pl/projektowanie-opakowan/), który omawia zajmującą Cię problematykę, a na pewno się nie rozczarujesz.

Czas więc odwiedzić sklep z zegarkami, by wybrać model zegarka, który będzie nie tylko funkcjonalny, lecz najtrafniej odzwierciedli naszą osobowość.