Zimowe opony gwarantują bezpieczeństwo

Autor: KURSANT

Za oknem lato w pełni, słońce, nikt z nas na pewno nie myśli o śniegu i ujemnych temperaturach, a przecież to najodpowiedniejszy czas, żeby zaplanować zakup nowych opon zimowych do naszego auta. Większość pośredników sprzedaży w tej części roku wyprzedaje opony zimowe po okazyjnych cenach. Oczywiście są to nieużywane opony, w idealnym stanie, lecz sprzedawcy chcą opróżnić magazyny przed przyjęciem tegorocznych modeli. To właśnie główny powód letnich przecen.Dlatego też urządzają wyprzedaże

Opony zimowe z to niezwykle istotny element wyposażenia samochodu. Są bardzo istotne, gdy chodzi o bezpieczeństwo, dlatego nie odkładajmy tematu. Wciąż dzieje się tak, że kierowcy wcale nie zmieniają opon na dostosowane do zimowych warunków.

Szukasz może innych tego typu pomysłów wiążących się z poruszanym w tym materiale zagadnieniem? Jest na to znakomita metoda: kliknij tutaj i przeczytaj więcej w tekście!

Zasłaniają się bzdurnymi argumentami, jak na przykład ten, że nie jeżdżą dużo zimą, że przecież jeżdżą powoli itp. To błąd i głupota! Do wypadku nie potrzeba wiele, wystarczy kawałeczek śliskiej nawierzchni, by auto zaczęło kręcić piruety na jezdni.

Są niestety wciąż kierowcy, którzy szczycą się tym, że nie używają zimowych opon. To postawa godna pożałowania. Mało, że niszczą letnie opony, które przecież są inaczej zrobione niż zimowe, to jeszcze stwarzają wielkie zagrożenie dla siebie i dla wielu innych uczestników ruchu drogowego. Niestety nadal zdarzają się ludzie tak bardzo pozbawieni wyobraźni i aż tak nieodpowiedzialni. Zgroza.

Bezpieczeństwo na drodze jest niezwykle istotne, wiec zwracajmy uwagę na stan opon w naszym aucie. Opony zimowe to nie fanaberia, to obowiązek, jeżeli nie chcemy, żeby nasze auto stało się jeżdżącą katastrofą. Można już dziś porozglądać się za nowymi oponami na zimowy sezon. Nie zajmą nam w garażu aż tak dużo przestrzeni, a uda nam się sporo zaoszczędzić przy okazji letnich przecen. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę. W Internecie na pewno wyszukamy wiele ofert, a być może uda nam się kupić opony lepszej klasy za mniejsze pieniądze. Na przykład opony zimowe Dębica, opony zimowe Michelin itd. itp.Jeżeli nie mamy swojego garażu zawsze możemy opony przechować w piwnicy czy u kogoś z rodziny, czy znajomych. Nie jest to wielkim kłopotem i opony spokojnie wyczekają na swoją porę. Pogoda w naszym kraju szaleje, kto wie, czy w tym roku zima nie http://www.tawol.com.pl/pl/kolana-stalowe/ przyjdzie w połowie września… Warto być przygotowanym.

Opony sprzedaje firma Netcar