Przydatne porady dotyczące posługiwania się komputerem

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się dosyć często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach można odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w profesjonalny sposób. Jeśli tylko odkryjemy sposób, zrzut przeprowadzimy w kilka sekund.

Toshiba Satellite T230

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam trochę więcej czasu (więcej tutaj). Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest szczególni istotne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest rzeczą naturalną. Trzeba mieć tego świadomość, wybierając ten rodzaj pracy. Pisać szybko na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Możemy się tego nauczyć w sposób naturalny lub skorzystać z oprogramowań, które to upraszczają. Jednym z nich jest słynny Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci Internet. Wystarczy jedynie go ściągnąć, i potem korzystać z niego w dowolnej chwili. Kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas naturalne odruchy, które zdynamizują pisanie. Dzięki temu podczas używania klawiatury korzystamy z jak największej ilości palców. Tutaj tkwi tajemnica biegłości pisania.

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? (na tej stronie) Informacji na ten właśnie temat musimy poszukać w Internecie. To istna kopalnia wszelkiej wiedzy, również na takie tematy. W trakcie poszukiwania dowiemy się na przykład tego, co to jest właściwie obraz pulpitu oraz jego zrzut. Zrobienie zdjęcia naszego pulpitu składa się z czterech etapów, które są bardzo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy tworzeniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co należy wykonać, to nacisnąć print screen. Następnie wkleić, to co pozyskamy, do edytora Paint. Następnie nie zostaje już nic innego, jak przeprowadzenie zapisu pliku. Jedynie na samym początku zrzut może się zdawać trudnością, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na specjalistyczne fora tematyczne jak również te, które oferują pomoc przekonamy się, że nie jest to wcale przedsięwzięciem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy jedynie poznać metodę oraz prawidłowo ją zastosować, by otrzymać to, czego chcemy. To wyjątkowo proste. Warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu (sprawdź) albo zdjęcie pulpitu.