Gry dla przedszkolaków

Lato w Polsce jest mokre, zima trwa długo, musimy więc mieć pomysły na rozrywki dla maluchów na takie momenty. Dobrze też, by te rozrywki nie ograniczały się do oglądania telewizji. Postarajmy się, aby rozrywki były interesujące i poprawiające umiejętności. Wcale nie wymaga to wielkiego trudu, bo te wytyczne spełniają choćby kolorowanki do wydruku.

Kredki, przybory szkolne

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Można je znaleźć w każdym sklepie papierniczym czy księgarni. Czasami poza obrazkami do kolorowania są w nich także różne opowiastki, które można czytać maluchowi, albo zagadki do wspólnego rozwiązywania.

Gry dla przedszkolaków nie są kosztowne, więc możemy kupić ich kilkanaście i trzymać gdzieś w mieszkaniu na deszczowe dni. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Nawet gdy w ciągu dnia potrzeba nam godziny spokoju, to świetny sposób, aby zająć dzieci czymś interesującym. Zwróćmy uwagę na to, żeby znaleźć też odpowiednie kredki – te nie zawierające żadnych szkodliwych barwników.

Torby jak malowane!

Autor: www.drewniaczek.eu
Źródło: www.drewniaczek.eu
Malowanki online to zabawa polecana przez wszystkich psychologów rozwojowych. Ćwiczy koordynację, wykształca dokładność, uczy kolorów. Dla maluchów zaznajomionych z trzymaniem kredek o wiele łatwiejsza jest nauka pisania cyfr. To niezmiernie istotne, żeby zapewniać maluchom takie zabawy w epoce telewizji i komputerów. Możemy zauważyć w szkołach, że coraz więcej jest u maluchów kłopotów z pisaniem, rysowaniem i innymi zadaniami manualnymi. Dzieci potrafią używać komputera, ale nie umieją się czytelnie podpisać, albo mylą litery. Dysgrafia i dysleksja to już właściwie choroby cywilizacyjne. A przecież tak łatwo| ich uniknąć. Wystarczy tylko poświęcić trzydzieści minut w ciągu dnia na czytanie czy rysowanie wspólnie z dzieckiem. Zamiast sadzać je przed telewizorem zadbajmy o jego rozwój. Na pewno w ten sposób przyczynimy się do zwiększenia jego zdolności.
Źródło: