Co należy mieć w łazience retro?

Popularność retro ma też swoje odzwierciedlenie w urządzaniu mieszkań. Wytworna łazienka z początku XX wieku to świetne rozwiązanie dla wielbicielek retro. Łazienka i całe mieszkanie powinny zdecydowanie stworzyć całość, dlatego można skoncentrować się na zdecydowanym stylu. Retro to przyjemny styl i daje wiele możliwości, stąd też można zdecydować się na słodką łazienkę prosto z lat 50-tych lub na wytworny salon kąpielowy zdecydowanej kobiety.

łazienka, stylowa łazienka

Autor: Maryanne
Źródło: http://www.flickr.com
Elementy retroDrewniane podłogi, eleganckie tapety i krany z gwiazdkowymi kurkami – to pierwsze myśli wiążące się z retro.

Przejrzyj ten odpowiedni serwis, a przekonasz się, że zawarte w tamtym miejscu informacje są niezwykle ciekawe, gdyż to pokrewna tematyka, co w tym wpisie.

Modernistyczne kabiny Dolphi i modne krany nie komponują się z retro wnętrzem. Jednak możemy zaryzykować i łączyć style i dzięki temu wymyślić coś całkiem nowego. Oferty sklepów umożliwiają wszystko, bo są konkretne zestawy dla fanów pierwszej połowy XX w., ale i przy okazji wariacje na ich temat. Perfekcyjna łazienka w stylu retro to także zasady, ale interesująca seria Roca Dama Senso łącząc się z drewnianymi podłogami i eleganckimi ozdobami da zdecydowanie zaskakujący efekt. Zobacz przykładowe produkty.

Elegancka łazienkaPopularność drewnianych elementów w łazience jest coraz większa. Profesjonalnie zadbane trwałe gatunki drewna budują ciekawy klimat. Złote i mosiężne dodatki będą pasowały do tego świetnie, więc trzeba dopasować baterie właśnie w tym stylu. Retro to zdecydowanie wanna, a najlepszym pomysłem jest ta żeliwna na nóżkach. Drewno jest nie takie tanie, dlatego niezłym wyjściem okazują się płytki drewnopodobne Halcon.

prysznic, kabina prysznicowa

Autor: charlene mcbride
Źródło: http://www.flickr.com

Słodkie lata 50-teRetro to nie jedynie szczegóły i elegancja, ale też dziewczęce, cukierkowe wnętrza. Ceramika sanitarna jest też dostępna w różnych kolorach, chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do białego. Pastele pozwalają stworzyć urocze wnętrze w amerykańskim stylu. Tapeta w pastelowe pasy jest tłem do dalszych działań.

Wszystko Jest zależny od postanowień, ale to dekoracje stanowią o całości, więc musimy pamiętać, że też opakowania z tektury na mydła i kremy mają tu znaczenie. Można bazować także na seriach produktów, np. Cersanit, żeby skompletować spójną całość.