Nowoczesne zabiegi estetyczne o czym warto wiedzieć przed konsultacją u specjalisty

Autor: Centrum Kosmetyczno – Dermatolog

Obecnie znacznie więcej uwagi zwraca się na wygląd zewnętrzny, a także powstrzymaniu efektów upływu lat. Coraz więcej ludzi decyduje się na poddanie się zmianom kosmetycznym. Liczba gabinetów także się zwiększa. Na dzień dzisiejszy salony kosmetyczne znajdują się zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Ich zakres usług również ciągle się poszerza. Zwroty takie jak mikrodermabrazja (serdecznie zapraszam) nie brzmią już zupełnie obco. Nazwy zabiegów przyjmują się w codziennym języku, a same zabiegi dla niektórych także są już normą.

Zabiegi na skórę

Skóra jest bardzo istotnym organem. Łatwo można ją uszkodzić, a również widać na niej syndromy starzenia. W celu poprawy jej wyglądu oraz kondycji stworzono cały wachlarz zabiegów kosmetycznych. Często korzystają z nich ludzie, cierpiący na choroby skóry objawiające się zmianami trądzikowymi, zmianiami koloru skóry czy piegami. Jednym z często wybieranych zabiegów jest peeling kawitacyjny. Podobnie jak zwykły peeling polega na pozbywaniu się obumarłego naskórka, jednak ma to miejsce przy użyciu ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na ten temat, odwiedź dekoracje ślubne domu nas, a zapewne znajdziesz interesujące fakty.

Podobny jest do wspomnianej uprzedmio mikrodermabrazji. Ten zabieg z kolei odbywa się przy użyciu kryształków, najczęściej diamentu i również polega na złuszczaniu naskórka.

Depilacja

Coraz większą popularność zdobywa także usuwanie nadmiernego owłosienia u kosmetyczki. Depilacja na własną rękę w większości przypadków jest bowiem bardzo czasochłonna, a jej akutki bardzo krótkotrwałe. Jest wiele sposobów depilacji, na przykład za pomocą gorącego wosku. Do coraz chętniej wykorzystywanych sposobów współczesnych należy fotodepilacja. Metoda ta wykorzystuje silne impulsy świetlne do usuwania włosów, jak również do powolnego osłabiania ich cebulek, co powoduje, że nie odrastają. Jest to metoda niezbyt bolesna, za to stosunkowo kosztowna. Dowiedz się więcej: kliknij

Pozostałe zabiegi

Wiele kobiet sięga również po osiągnięcia medycyny estetycznej. Jednym z najpopularniejszych, a przy tym najmniej groźnych zabiegów tego rodzaju jest modelowanie ust (czytaj pełen artykuł). Polega to na wprowadzeniu odpowiedniej substancji w usta i rozłożeniu tej substancji za pomocą masażu. Najczęściej do tego zabiegu używa się kwasu hialuronowego, który nie jest niebezpieczny dla człowieka. W niektórych przypadkach pojawia się efekt niepożądany w postaci chwilowego obrzęku ust, który jednak stopniowo znika.