Testowy artykuł

Acer Aspire Predator AG7750

Autor: 4Press.pl
Źródło: 4Press.pl
Pamiętasz opowieść dziadka, które zazwyczaj zaczynały się od: ja w Twoim wieku nie miałem piłki nożnej albo ja w Twoim wieku strzelałem do Niemców? Teraz Twoja kolej! Wystarczy, że poznałeś kogoś, kto urodził się już w tym tysiącleciu i rósł równolegle z rozwojem Internetu. Młodsza siostra kolegi ujrzy w Tobie prawdziwego dziadka, gdy oświadczysz, że w jej wieku niewątpliwym skarbem były bajki na kasetach VHS. Fakt że pamiętasz taki nośnik, już samo w sobie pokazuje jak stary jesteś.

Wyruszasz niczego nie świadomy na piątkową imprezę, przed drzwiami spotykasz wnuczkę sąsiadów, śliczną maturzystkę. Uśmiechasz się, a ona spuszcza głowę i mówinieśmiało: „Dzień dobry!” Nie można sobie wyobrazić chyba nic bardziej obraźliwego. Po takim spotkaniu możesz jeszcze tylko obawiać się, że ktoś ustąpi Ci miejsca w tramwaju.

Na większości impreza, zajadając się sałatką, wspominacie lata 90., a nawet końcówkę 80. Uskarżacie się wspólnie na dzisiejszą młodzież, dostrzegacie problemy i niebezpieczeństwa w wirtualnym świecie. Ponadto wspólne wypady w plener kończą się teraz w ogrzewanych motelach – namioty i śpiwory dla dzieci już dawno poszły w niepamięć. Doskonale spędzacie czas przy Eurobiznesie i trzęsiecie się z emocji, które towarzyszą wspomnieniom gier pod Dosa.

W przypadku, gdy któryś z tych przykładów okazuje się znajomy, oznacza to, że młodszy już się nie staniesz. Następne pokolenia coraz chętniej będą mówiły „dzień dobry”, a już za chwilę przytłoczy Cię technika. Nie daj się jednak stłamsić, w końcu jesteś z zeszłego wieku, a to zobowiązuje.