Najnowszy sport narodowy?

Jakie zawody sportowe są najchętniej oglądane przez Polaków? Bez wątpienia piłka, wbrew temu, że nasi piłkarze słabo wypadli w trakcie Euro 2012. Na drugiej pozycji znajdują się skoki narciarskie. To mało znana dyscyplina, która została mocno rozreklamowana przez najlepszego skoczka, Adama Małysza. Transmisje z jego najlepszych występów były oglądane przez miliony Polaków. To powszechna tendencja, że sukcesy w danej dyscyplinie przynoszą zainteresowanie nią szerszej widowni. Podobnie rzecz prezentuje się w tenisie ziemnym.

Daniela Hantuchová, tenisistka

Autor: adidas
Źródło: adidas
Agnieszka Radwańska latem doszła aż do finału słynnego Wimbledonu, a w generalnym rankingu najlepszych graczek globu zdobyła fantastyczną drugą pozycję. Jej zwycięstwa spowodowały, że mieszkańcy Polski zaczęli interesować się tenisem. Polacy z entuzjazmem oglądali ją w roli niosącej polską chorągiew w trakcie rozpoczęcia zmagań olimpijskich w Londynie. Wszyscy strasznie zmartwili się, kiedy po kiepskich występach została wyeliminowana z turnieju olimpijskiego. Ogromne zainteresowanie tenisem łączy się niestety z wielkimi oczekiwaniami, z tym jak widać jeszcze Agnieszka Radwańska sobie nie może radzić. Ale to się z pewnością skończy, kiedy dorośnie do swojej renomy.

A polubienie tenisa da się zauważyć widząc wzrastające rezultaty oglądalności jej zawodów, a także po spędzaniu wolnego czasu przez Polaków. Coraz więcej studentów wybiera w ramach wychowania fizycznego tenis ziemny (więcej informacji). Coraz częściej można natknąć się w parkach ludzi grających na publicznych kortach. Zauważalną popularnością mogą pochwalić się hale, w których można opłacić kort na kilka setów. Rośnie procent pubów, w których można poobserwować tenis live.

Także w Internecie funkcjonuje trochę stron, których problematyką jest tenis ziemny na żywo. Wyniki, sprawozdania, analizy – wszystko,czego potrzebuje kibic. Można przewidzieć, że takich portali wyrośnie jeszcze więcej. Przed naszą najlepszą tenisistką jeszcze kilkanaście lat grania, kibicujmy jej, by odnosiła sukcesy, ponieważ wtedy sport ma możliwość na zawsze już wbić się do panteonu sportów narodowych.