Profesjonalne urządzenia medyczne do przychodni

Są takie urządzenia medyczne, które każdy powinien mieć w lokum oraz pakować ze sobą w podróż. Z pewnością każdemu z was pojawia się przed oczami apteczka pierwszej pomocy, lecz to nie jedyny przyrząd warty nabycia. Oto krótkie opisanie praktycznych urządzeń medycznych.

Ciśnieniomierz nadgarstkowy

Apteczka samochodowa

Źródło: czarmed.pl

Regularne badanie ciśnienia jest sprawą kluczową w współczesnym świecie, w którym najczęstszym powodem zgonów są problemy z układem krwionośnym. Jest to wywołane głównie nieprawidłowym menu – sporo osób choruje na wysoki poziom niebezpiecznego cholesterolu.

A zbyt wysokie poziomy cholesterolu wywołują zwężanie się naczyń krwionośnych i kłopoty z ciśnieniem. Wykryte na czas choroby tego rodzaju da się z powodzeniem uleczyć, łykając przepisane medykamenty. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest dużo prostszy w funkcjonowaniu niż ten używany w gabinetach lekarskich. Da się go obsłużyć samodzielnie. Łatwość użytku powoduje, że jest to świetny pipeta automatyczna eppendorf dla osób w podeszłym wieku, które zamierzają regularnie badać swoje ciśnienie, a nie chcą wychodzić często z mieszkania. Pewne modele umieją kolekcjonować rezultaty wielu pomiarów, dzięki czemu da się przeprowadzać dobrą obserwację. Tanie modele są sprzedawane już za kilkadziesiąt złotych.

Apteczka samochodowa
Dobra apteczka samochodowa, czyli przydatna apteczka pierwszej pomocy musi posiadać w sobie:

– zbiór plastrów o rożnej wielkości
– rękawiczki z gumy
– gaziki wyjałowione
– zbiornik (plastikowy!) wody utlenionej do odkażania
– nożyczki
– opaski elastyczne różnej wielkości
– specjalną maseczkę, którą zakłada się na twarz w czasie reanimacji
– koc ze specjalnego materiału, który trzyma komfort grzewczy
– czytelną instrukcję resuscytacji

Apteczka samochodowa powinna być systematycznie kontrolowana i uzupełniana po każdym użytkowania.

lusterka laryngologiczne
Takie lusterka są dobre dla osoby, która zamierza na własną rękę w lokum oglądać sobie gardło. Warto naturalnie poprosić kogoś o wsparcie.

Źródło: CZARMED Kursy Pierwszej Pomocy