Jak odpowiednio dbać o włosy?

Jakimi sposobami pielęgnować włosy? To z pozoru nietrudne pytanie. Czy wiesz jednak, jak odpowiednio dobrać szampon

np. szampon przeciwłupieżowy? Czy jesteś świadoma zalet, posiadanych przez olejek arganowy i czy wiesz jak się go stosuje? I, o ile chcesz sama obcinać włosy, jaki sprzęt będzie konieczny?

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Wszystkie praktyczne wskazówki dotyczące tych spraw przeczytasz w tym oto niedługim tekście. Zapraszam do lektury.

Mając łupież, musisz wiedzieć, z jakim typem tej plagi się aktualnie zmagasz. To sprawi, że będziesz wiedziała, jakie szampony do włosów zakupić do walki z problemami skóry głowy. Jeżeli masz łupież zwykły, pomogą ci produkty z pirytioniananem cynku oraz siarczkiem selenu. Jeżeli odpadającej skórze głowy towarzyszy przykry łojotok, z pomocą nam przyjdą takie substancje, jak flutrimazol i cyklopiroks. Cięższe odmiany łupieżu, to znaczy świąd i zapalenie skóry, z pewnością wykurują używane miejscowo szampony z apteki. Najlepiej, żeby miały w sobie ketokonazol.

Do pielęgnacji włosów świetnie przydaje się dostępny solo oświetlenie (zobacz tu) w szamponie artego olejek arganowy. Zawiera on dużo witaminy E, antyoksydantów i polifenolów, co gwarantuje efekt świeżości i połysku. Jego wadą niestety okazuje się mało atrakcyjny zapach. Olejek arganowy musisz stosować kilka razy tydzień, najkorzystniej przed myciem.

Pragnąc własnoręcznie wnętrz (strona tutaj) z pomocą koleżanki układać oryginalne fryzury, nie obędziesz się bez odpowiedniego sprzętu fryzjerskiego. Zwykłe nożyczki się nie przydadzą. Kup suszarki do włosów z jonizacją oraz tzw. degażówki, to znaczy nożyczki posiadające grzebyczki na jednej lub na dwóch stronach ostrza. Sprawią, że otrzymasz fantastyczny wygląd cieniowanych włosów. Do boków i karku przydatne mogą się okazać firmowe maszynki do strzyżenia, najlepiej z akumulatorkiem, co da swobodę ruchów.