Ombre – czyli modne cieniowanie

Ta tajemnicza nazwa ombre w tłumaczeniu oznacza zwyczajnie cień. Efekt cienia idealnie został wykorzystany przez projektantów rzeczy. Kolejny sezon jest wciąż popularny. Dodatkowo znajduje szerokie zastosowanie nie tylko przy tworzeniu ciuchów, ale także przy farbowaniu włosów, zdobieniu paznokci czy tworzeniu makijażu.

Ombre występuje również pod nazwą gradient. Ta druga może bardziej trafnie oddaje całe zjawisko polegające na płynnym przejściu tonalnym między dwiema barwami. Ubrania z efektem ombre oferuje wiele marek. Jako przykład można wymienić ubrania h&m. Ombre jest używane przez markę h&m do produkcji przeróżnych części garderoby. Najkorzystniej jednak prezentuje się na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszelkim obowiązującym aktualnie trendom, dlatego bez problemu wyszukamy wśród nich takie z efektem cienia. Co ciekawsze łączenia kolorów są różne, a gradient nie powstaje tylko poprzez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji lub przejście z koloru do samej. Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą również barwy należące do rozmaitych tonacji, dając oszałamiający efekt.

Efekt ombre na rzeczach można również uzyskać w tzw. warunkach domowych. Całość procesu nie jest trudny i nie wymaga specjalnego wysiłku albo wydania dużej ilości pieniędzy. Do jego przeprowadzenia potrzebny nam będzie po pierwsze silny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy żeby biegła granica między kolorami i farbujemy tak długo, aż otrzymamy oczekiwany efekt.

Oprócz wspomnianych już ubrań efekt ombre idealnie wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Jeżeli idzie o malowanie paznokci i robienie makijażu, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez potrzeby otrzymania specjalistycznych porad w tym zakresie.

Zainteresował Cię opisywany w tym serwisie temat? Jeśli tak, to ponadto kliknij ten odnośnik – więcej przeczytasz tutaj (http://www.dortex.pl/ceny-asortyment-outlet-cream-niesort/asortyment-outlet-ceny/).

Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj wszystko się zmienia i niezbędne jest już posiadanie pewnego doświadczenia. Z tego powodu, jeżeli pragniemy ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest udać się z tym do salonu fryzjerskiego.