jakie sprzęty kupić?

Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?
Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. W jaki sposób jednak ćwiczyć, kiedy żyjemy w nieprzerwanym pośpiechu i brak nam czasu na wyjście na siłownię? To proste! Trzeba zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie „bieżnia do biegania, czy orbitrek kettler?”

Bieżnia treningowa

Odzież sportowa

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

Niezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa (promocyjne ceny biezni thorn). Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są wygodne i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni spalamy tkankę tłuszczową, zmniejszamy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi oddziałują także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Dobrym wyborem jest bieżnia magnetyczna. Ten rodzaj bieżni pozwala na przyjemniejszy i naturalniejszy bieg oraz marsz. Co więcej możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostał jeszcze wybór producenta – chcemy wszak zakupić dobre urządzenie, które będzie pracowało przez długi czas.

Trzeba tu powiedzieć, że orbitrek thorn (zobacz w tym miejscu: instrukcja montażu orbitreka) to świetny wybór. Thorn cieszy się dużym uznaniem i zapewnia niepodważalną jakość swoich produktów.

Trenażer
Może trzeba jednak pomyśleć nad zakupem orbitreku? Te urządzenia mają w sobie mnóstwo zalet, które należy uznać. Trenażer mniej obciąża stawy, maleje więc ryzyko kontuzji. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują także mięśnie ramion, pleców , jak również klatki piersiowej. Jeśli nie mamy zamiaru wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, właściwym wyborem jest orbitek. To urządzenie generalnie jest tańsze od trenażerów innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.