Gdy boimy się pójść do pracy

Lekarzowi możesz zaufać

Zataczająca coraz szersze kręgi fala zwolnień oraz bombardujące nas doniesienia medialne o kryzysie negatywnie wpływają na naszą psychikę. Dokładanie obowiązków przez szefa, lęk przed pójściem na chorobowe, nawet jeśli poważnie chorujemy, rywalizacja między pracownikami, złe koleżeńskie relacje i bezduszność pracodawców, którzy mają świadomość, że na nasze miejsce znajda 10 chętnych – to wszystko powoduje, że żyjemy w ciągłym stresie, że niejednokrotnie nieobce są nam stany lękowe. Warto obserwować siebie, by nie przeoczyć momentu, gdy przekraczamy cienką granicę i przestajemy kontrolować swoje życie. Stres może zabić poczucie własnej wartości, wpłynąć na nasz związek i kontakty z dziećmi, pozbawić przyjaciół i wreszcie sprawić, że wpadniemy w nałogi, staniemy się mało wydajni i wypaleni zawodowo.

Aby zdiagnozować nasze problemy, warto zwrócić się o pomoc do psychologa. Jeśli mieszkamy na terenie np. mazowieckiego, powinniśmy wpisać w gogle frazy: Warszawa najlepszy psychoterapeuta lub poradnia psychologiczna wrocław, a otrzymamy listę najbardziej popularnych gabinetów i ośrodków. Gdy przykładamy wagę do jakości usługi, wpiszmy dobry psycholog wrocław i prześledźmy szczególnie fora internetowe oraz opinie internatów o uznanych specjalistach w danej dziedzinie terapia małżeńska, pomoc psychologiczna, psychologia pracy, psychologia kliniczna.

Przed wizytą sprawdź lekarza!

Źródło: bc-injury-law.com

Czasem negatywne symptomy, np. pogłębiające się uzależnienie od alkoholu czy brak ochoty na seks, mogą mieć bardziej złożone podłoże i przyczyn ich pojawienia się należy szukać w przeszłości, relacjach z rodzicami, metodach wychowawczych, które stosowali nasi rodzice. Wówczas zwróćmy się o pomoc psychoterapeuty. Algorytm poszukiwań jest podobny – posiłkując się przykładem Dolnego Śląska wpiszmy: psychoterapia wrocław, psychoterapeuta wrocław, tu jednak zwracajmy szczególną uwagę na opinie internatów, gdyż psychoterapia to zadanie długotrwałe i między pacjentem a psychoterapeutą powinna wytworzyć się specyficzna więź – musi on całkowicie zyskać nasze zaufanie. Nie bójmy się jednak podjąć to wyzwanie, bo skuteczna terapia może odmienić nasze życie i uczynić nas odpornymi na stres (więcej). poradnia psychologiczna (zobacz: pomocpsychologa.pl ) psycholog (przejdź do strony)