Usługi radcy prawnego

Niezwykle często mają miejsce przypadki, w których niezbędna będzie pomoc prawnika. Zawiłości przepisów prawnych są bowiem większości ludzi nieznane i mogą powodować wrażenie zagubienia. Oprócz tego prawo jest dyscypliną, ulegającą nierzadko przemianom i modyfikacjom. Dlatego radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której trzeba się zwrócić w przypadkach, gdzie niezbędna jest porada prawna. Radca wykonuje usługi kierowane do podmiotów gospodarczych oraz do osób prywatnych.

Może pracować w ramach kancelarii prawnej. Jego zadaniem jest także reprezentować klienta w sądzie. Radca prawny na rozprawach sądowych występuje w stroju formalnym w postaci togi, której model określają konkretne akty prawne. Kancelarii prawnych działa w Polsce bardzo dużo. Na przykład we Wrocławiu jest ich blisko trzy tysiące, co pokazuje liczba wyników wyszukiwania hasła „kancelaria wrocław”.

Zakres czynności

Jak już zostało wspomniane, radca radca prawny wrocław prawny trudni się w największym stopniu dawaniem porad w kwestiach prawnych. Porady tego rodzaju mogą być w obrębie różnych sfer życia i prawa. Niejednokrotnie dotyczą one kwestii powiązanych z budownictwem i nieruchomościami, odszkodowaniami czy prawem administracyjnym. Kolejną nierzadko wykorzystywaną usługą będzie spisywanie umów. Funkcją radcy prawnego jest stworzenie dokumentu w postaci spełniającej wymogi umowy lub innego pisma.

Koszt i dostępność


Wyświetl większą mapę

Cennik usług tworzony jest oddzielnie przez poszczególne kancelarie. W większości przypadków cena uzależniona będzie od poziomu trudności oraz skomplikowania określonego przypadku. Część radców pobiera za swoje usługi opłaty w stawce godzinowej. Czasami radcowie wykonują swe usługi bez konieczności dokonywania opłat wstępnych. Kancelarie prawne spotkać można właściwie w każdym mieście. Różnić je będzie między sobą przede wszystkim wysokość cen. „Radca prawny Wrocław” to zapytanie pozwalające na otrzymanie w wyszukiwaniu internetowym blisko trzech tysięcy wyników. Gabinety radców prawnych rozmieszczone są w całym mieście, najwięcej blisko centrum.