Usługi radcy prawnego

Niezwykle często mają miejsce przypadki, w których niezbędna będzie pomoc prawnika. Zawiłości przepisów prawnych są bowiem większości ludzi nieznane i mogą powodować wrażenie zagubienia. Oprócz tego prawo jest dyscypliną, ulegającą nierzadko przemianom i modyfikacjom. Dlatego radcy prawnego. Radca prawny jest osobą, do której trzeba się zwrócić w przypadkach, gdzie niezbędna jest porada prawna. Radca wykonuje usługi kierowane do podmiotów gospodarczych oraz do osób prywatnych.

Może pracować w ramach kancelarii prawnej. Jego zadaniem jest także reprezentować klienta w sądzie. Radca prawny na rozprawach sądowych występuje w stroju formalnym w postaci togi, której model określają konkretne akty prawne. Kancelarii prawnych działa w Polsce bardzo dużo. Na przykład we Wrocławiu jest ich blisko trzy tysiące, co pokazuje liczba wyników wyszukiwania hasła „kancelaria wrocław”.

Zakres czynności

Jak już zostało wspomniane, radca prawny trudni się w największym stopniu dawaniem porad w kwestiach prawnych. Porady tego rodzaju mogą być w obrębie różnych sfer życia i prawa. Niejednokrotnie dotyczą one kwestii powiązanych z budownictwem i nieruchomościami, odszkodowaniami czy prawem administracyjnym. Kolejną nierzadko wykorzystywaną usługą będzie spisywanie umów.

Serdecznie zalecamy te informacje do przejrzenia. Znajduje się tu dużo przydatnych porad, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Funkcją radcy prawnego jest stworzenie dokumentu w postaci spełniającej wymogi umowy lub innego pisma.

Koszt i dostępność


Wyświetl większą mapę

Cennik usług tworzony jest oddzielnie przez poszczególne kancelarie. W większości przypadków cena uzależniona będzie od poziomu trudności oraz skomplikowania określonego przypadku. Część radców pobiera za swoje usługi opłaty w stawce godzinowej. Czasami radcowie wykonują swe usługi bez konieczności dokonywania opłat wstępnych. Kancelarie prawne spotkać można właściwie w każdym mieście. Różnić je będzie między sobą przede wszystkim wysokość cen. „Radca prawny Wrocław” to zapytanie pozwalające na otrzymanie w wyszukiwaniu internetowym blisko trzech tysięcy wyników. Gabinety radców prawnych rozmieszczone są w całym mieście, najwięcej blisko centrum.