Zalety jazdy konnej

Jazda na koniach niegdyś będąca sportem elit lub traktowana jako forma transportu, dziś osiągalna dla wszystkich, przechodzi swój rozkwit w dziedzinach rekreacyjnej, oraz zdrowotnej. Funkcjonując w pośpiechu i stresie, nie pamiętamy o tym jak niezbędny dla ludzi jest kontakt z naturą. Jazda konna jest nie tylko rewelacyjnym sportem polepszającym kondycję i sylwetkę, ale też jest sposobem na relaks i oderwanie od nudnej codzienności.

koń

Źródło: morguefile.com

Obcowanie ze zwierzętami na co dzień jest niezmiernie istotne. Uczy, uwrażliwia, posiada moc pokonywania barier. Hipoterapia w odrobinę zmodyfikowanej postaci niż współcześnie, funkcjonuje od czasów starożytnych. Od więcej niż połowy wieku cieszy się znaczną popularnością. Nic w tym zaskakującego, przebywanie z koniem ma w sobie troszkę czarów. Żadna inna postać rehabilitacji nie działa tak kompleksowo jak hipoterapia. Współpraca klienta, opiekuna i zwierzęcia musi być unikatowa, mimo że posiada wielkie spektrum możliwości, oddziałując psychoruchowo, a także społecznie.

Stajnia Warszawa ze swoją wieloletnią historią ścigania na Służewcu, niejako zobowiązuje do podtrzymywania tradycji i skorzystania z proponowanych możliwości.

Podobała Ci się ta informacja z witryny? Jest nam szalenie miło. Jednocześnie mamy zamiar zachęcić Cię do przeczytania nowego wątku o zbliżonym temacie.

Dalej wiele młodych osób od najwcześniejszych lat ćwiczy własne zdolności w jeździe konnej i z pewnością należy zaakcentować, że jest to zajęcie na całe życie. Dla dorosłych także, bo na naukę jazdy konnej nigdy nie jest za późno, a konie są wyrozumiałe.

W zimie, nie tylko dla wieloletnich jeźdźców pojawiają się w stadninach przyjemne rozrywki. Przez wiele stadnin proponowany jest dla przykładu kulig, radujący w jednakowy sposób dorosłych jak i najmłodszych. Jest to ciekawy pomysł na spędzenie chłodnego weekendu poza stolicą. Pomyśleć powinno się mimo wszystko o tym, że na kulig w zimny dzień trzeba się ciepło ubrać, a następnie już tylko pozwolić sobie na doświadczanie radości w czystej postaci. Stukot kopyt, pęd, spadający biały śnieg… taki klimat sprzyja oderwaniu od zmartwień.

Nieważne z jakiego powodu wybieramy się do stadniny konnej, każdy znajdzie tam coś interesującego, co sprawi że jego życie będzie choć odrobinę bardziej kolorowe, a ponadto stajnia warszawa zawsze przywita każdego szeroko otwartymi drzwiami.