Biurowce w dużym mieście

Rosnąca z każdym dniem ilość inwestycji o przeznaczeniu gospodarczym, spowodowanych wzrastającym zapotrzebowaniem, nie miało odpowiedniej ilości czasu jeszcze wpłynąć na malejącą po stagnacji podaż. Jaka jest sytuacja na rynku biurowców? Czy w poprzednich kwartałach powstały znaczące trendy, o których warto pamiętać zanim zdecydujemy się wynająć biuro?

Po pierwsze: duże powierzchnieBez wątpienia trendem na rynku powierzchni komercyjnych są wielkopowierzchniowe lokale.

Jeżeli chcesz uzyskać inne informacje na prezentowane zagadnienie, to pomocne w tym okażą się praktyczne wskazówki, które znajdziesz tutaj. Sprawdź to!

Zwiększający się popyt zaczął nakręcać inwestycje deweloperów, którzy zdecydowali się nie jedynie na nowoczesne wykończenie, ale też na rozmiar. Wyszukując na przykład „lokal do wynajęcia Wrocław” znajdziemy propozycje idącej w tysiącach metrów.

W związku z zainteresowaniem związanym z większymi przestrzeniami i rosnącej liczbie międzynarodowych korporacji otwierających własne centrale nad Wisłą rozprzestrzeniła się moda na biura „na zamówienie”. Firma kupuje przestrzeń w inwestycji jeszcze na etapie planowania i dopasowuje pomieszczenia do indywidualnych potrzeb i według własnego projektu. Jest to nie tylko niesamowicie przydatne, ale też tańsze ze względu na tańsze ceny nabycia w tej fazie inwestycji czy pre-let.

Po drugie: idący w górę. Począwszy od stycznia rośnie również skłonność do zakupu na powierzchnie użytkowe. Najistotniejsze jest tu zwiększone zainteresowanie polskim rynkiem przez międzynarodowe przedsiębiorstwa, budowanie sieci administracyjnej w największych polskich miastach oraz stymulowanie do działania rodzimych podmiotów gospodarczych.

Nie zważając na istnienie specyficznych kłopotów połączonych z komunikacją. Przewaga pieniężna sprawia, że najszybciej wynajmują się miejsca poza ścisłym sercem miast. To zaś zarezerwowane jest przez międzynarodowe wielkie firmy, ich możliwości budżetowe określają rynkowe koszty wynajęcia powierzchni.

Po trzecie: malejąca dostępnośćKryzys nie daje o sobie zapomnieć i zawieszenie czy zaniechanie planowanych inwestycji biurowych doprowadziła do odczuwalnego spadku podaży. Spowoduje to wyraźne ograniczenie w wyborze odpowiedniej przestrzeni o charakterze komercyjnym.

Wyszukując „lokale użytkowe Wrocław” pokazane nam zostanie zdecydowanie wyników. Ten stan rzeczy może potrwać, gdyż pomimo, że liczba nowych inwestycji ponownie zwiększa się, na budowę potrzeba czasu.

Dodatkowe wiadomości można znaleźć w serwisie – lokale do wynajęcia Wrocław.