Niezwykły dzień dla każdego dziecka

Tak jak dla dorosłej kobiety doniosłym wydarzeniem jest ślub, tak dla małej dziewczynki identyczne znaczenie ma ceremonia Komunii Świętej. Oprócz całego wymiaru duchowego, to też ogromna uroczystość, którą, tak jak wesele, należy zaplanować w każdych szczegółach. Przygotowania zaczynają się kilka miesięcy wcześniej. Często rodzice decydują się na to, by komunia miała miejsce w lokalu. Restauracja to dobry zajętych kobiet, które nie mają kiedy ugotować komunijnego obiadu.

Powierzając menu fachowcom jest przekonanie, że przysmaki będą dobre i stosowne do okazji. Lecz to jest działka dorosłych. Pociechy bardziej martwią się swoim wizerunkiem. Głównie dziewczynki, którym pragną się piękne, białe, suknie komunijne. Identycznie jak w przypadku kreacji ślubnych, na rynku jest ogromny wybór sukienek do komunii. O tym, jakie mają być sukienki komunijne, nie za każdym razem decydują tylko własne dzieci. Nierzadko bywa w ten sposób, że opiekunowie wspólnie wybierają stroje liturgiczne, a więc tzw. alby.

Unika się wtedy konfliktów pośród samych dzieciaków, które lubią być dla siebie okrutne. Jedna koleżanka jest w stanie wyśmiać inną za „brzydką sukienkę”. W przypadku szat liturgicznych ten problem nie istnieje- wszystkie dzieci wyglądają tak samo.

Czy podoba Ci się kompleksowa informacja (http://www.gemeo.pl/page/15-ametyst.html) w naszym tekście? Czujesz chęć na kolejne? W takim razie namawiamy Cię do sprawdzenia naszej innej witryny.

Jeśli jednak nie ma obowiązku kupna alby, należy pamiętać, by nie przeginać ze stylizacją. O ile w przypadku syna to nie jest kłopotem, smoking i już, to już przy dziewczynce czasami ponosi nas fantazja. Nie – nasze linki – pamiętamy,że mamy do czynienia z dziewczynką i sprawiamy naszym córeczkom sukienki godne księżniczki.

Autor: Superfoto.pl
Dużo sukienek komunijnych wygląda jak ślubne. Falbanki, tiule, kokardy i wstążki- pamiętajmy, że dużo nie zawsze oznacza dobrze. Buty też powinny być skromne i nie na obcasiku. Nie przesadzajmy także z fryzurami. Komunia to nie rewia mody i wasza dziewczynka nie musi mieć na głowie wyszukanych konstrukcji. Trzymajmy się zasady, że im skromniej, tym lepiej. Cały strój nie może przesłaniać istoty tego uroczystego święta.