Najlepsze buty w góry

Jeśli naszym hobby jest chodzenie po górskich szlakach, wspinaczka oraz przy okazji przykładowo zwiedzanie jaskiń powinniśmy posiadać dobrze dobrany sprzęt, który zapewni nam wygodę i poczucie bezpieczeństwa w czasie wyjazdów. Każdy dobry sklep turystyczny posiada takie wyposażenie w swojej ofercie jak chociażby buty do wspinaczki ściankowej. Ostatnio zbyt często słyszy się w różnych serwisach informacyjnych wiadomości o ludziach, którzy giną na szlakach, ponieważ wychodzą na wędrówki bez przygotowania. To właśnie brak solidnego przygotowania planu wycieczki górskiej jest częstą przyczyną tragedii.

Piękne góry

Bo jakże inaczej nazwać wybieranie się w wysokie góry w sportowych adidasach, które nie trzymają kostki i nie mają absolutnie przyczepności na skale. Albo, co zazwyczaj widać w wydaniu damskim, w sandałkach. Wystarczy w takiej sytuacji pojedynczy mokry kamień i wypadek gotowy. Przy sporym szczęściu skręcenie lub złamanie nogi. W najgorszej sytuacji runięcie w przepaść. A jak określić kogoś kto wybiera się w góry bez mapy, wchodzi na szlak nie mając pojęcia jak przebiega i jak wrócić? Albo osoby, które udają się na przechadzkę do jaskini bez latarki czołowej, bez kasku i nie myśląc o tym, że trzeba się tam poczołgać i trzymać łańcuchów? Albo ci, którzy nie umieją czytać oznaczeń szlaku? To nie są bajki i to nie są jednostkowe przypadki. Takich ludzi są tysiące. Gdy twoją pasją są góry przygotuj się do wyjazdu odpowiednio.

Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep górski. Wybierzmy ten, w którym pracują pasjonaci i specjaliści, którzy pomogą dobrać najlepiej ekwipunek. Należy na początku odwiedzić kilka miejsc, możemy także poczytać opinie w sieci. Łatwo trafić na takie strony, wystarczy tylko hasło „dobre buty na ściankę 2012” wpisane w wyszukiwarkę. Kiedy już zdecydujemy, gdzie chcemy się zaopatrywać, musimy podjąć decyzję w co.

Wykonasz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co posiada rzetelna oferta (https://fabrykaoptyka.pl/). Przekonaj się, że faktycznie informacje tam umieszczone są istotne.

Jest kilka elementów wyposażenia, bez których nawet nie powinniśmy myśleć o wyjściu w góry. Poniżej podstawowa lista górskiego podróżnika!

Pierwsza sprawa – buty. Odpowiednio dopasowane, wygodne i wysokiej jakości. Powinny być pół rozmiaru większe niż te, które zakładamy na co dzień, po wielokilometrowych wędrówkach stopy często puchną, a obuwie nie może nawet w takich sytuacjach uciskać. Oczywiście buty nie mogą być za luźne, gdyż wtedy mamy gwarantowane skręcenie kostki na pierwszym lepszym kamieniu. Pamiętajmy, że nie ma butów do wszystkiego. Inne sprawdzają się latem, inne gdy chcemy wędrować po śniegu. Jeśli planujemy wędrówki zimowe pamiętajmy by kupić raki turystyczne, które dobrze będą współdziałać z naszymi butami. Gdy planujemy uprawiać wspinaczkę lodową, kupmy raki do tego stworzone. Turystyczne do tego celu nie będą odpowiednie.

Jeżeli planujemy się wspinać nie zapomnijmy o butach do tego celu. Tak właściwie, jeśli kupiliśmy wcześniej buty do wspinaczki nie musimy kupować nowej pary. jeżeli te, które posiadamy są sprawdzone i idealnie czujemy w nich stopnie – to świetnie. Dobre buty na ściankę sprawdzą się także w skałach. Oczywiście, nikt nam nie broni sprawić sobie drugą parę. Być może do wspinaczki skałkowej lepsze będą dla nas buty sztywniejsze, albo wręcz przeciwnie, bardziej miękkie. To wszystko jest zależne od osobistych preferencji. W każdym razie możemy zapoznać się z aktualną ofertą producentów. Gdy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „dobre buty na ściankę 2012” z pewnością znajdziemy najnowsze propozycje.

Źródło: buty-turystyczne.pl