Rock – najbardziej znane grupy

Rock obecnie nie cieszy się aż taką popularnością jak jeszczekilka lat temu. Prawie każdy miał styczność z rockiem w radio lub telewizji. Rock niejednokrotnie stanowi ścieżkę dźwiękową w wielu popularnych filmach. Muzyka rockowa to rodzaj muzyki odznaczający się brzmieniem, które uzyskuje się zazwyczaj poprzez gitary akustyczne czy elektryczne.

Fundamentem muzyki rockowej jest też sekcja rytmiczna w skład której zaliczają się perkusja oraz bas. Często w muzyce rockowej wykorzystywane bywają także keyboardy.

Zainteresowała Cię prezentowana w tym artykule problematyka? W takim razie kliknij tutaj oraz poznaj dodatkowo więcej treści na ten temat!

Oczywiście rock jest podzielona na bardzo wiele subgatunków. Wyróżnić w tym miejscu możemy między innymi glam rock, hard rock, czy pop rock. Aktualnie młodzież oprócz rocka słuchają też odmiennych rodzajów muzyki. Mimo, to kiedyś rock utożsamiany był nie tylko z cięższą oraz szybką muzyką, lecz również ze specyficznymi ubiorem, wyglądem, stylem czy również sposobem bycia. Ogromna liczba fanów muzyki rockowej prezentowało również usposobienie buntownicze.

Jednym z zespołów muzycznych, który zapisał się na kartach historii muzyki rockowej to Deep Purple. To kultowy zespół wywodzący się z Wielkiej Brytanii, który swą działalność rozpoczął w 1968 roku w Hertfordshire. Do dziś grupa sprzedała ponad 100 milinów albumów na całym świecie, zapisując się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinessa jako „najgłośniejszy zespół świata”. Zespół Deep Purple ma w wielu krajach swych zwolenników, którzy uwielbiają ich za znakomite płyty i koncerty. Do największych hitów grupy można zaliczyć piosenki takie jak: „Smoke on the water”, „Hush”, „Child In Time” czy „Highway Star”.

Zespołem muzycznym, który jest także znany na całym świecie jest z pewnością Iron Maiden. Grupa, która także rozpoczęła swą działalność w Wielkiej Brytanii i od niemalże czterech dekad gra muzykę heavy metalową. Każdy ich fan potwierdzi, że Iron Maiden to legendarny zespół odznaczający się zarówno ciężkimi riffami jak i harmonijnymi solówkami gitarowymi, jak również niemal operowym śpiewem.

Warty zauważenia może być fakt, iż Iron Maiden w składzie posiada aż trzech gitarzystów oraz perkusistę, basistę, który jest założycielem zespołu, oraz front mana grupy czyli wokalistę. Grupa ta do dnia dzisiejszego wydaje nowe płyty oraz występuje na całym świecie zyskując wciąż nowych fanów.